27.07.2021 Teisipäev

Riik toetab Kagu-Eesti mikro- ja väikeettevõtjaid 600 000 euroga

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) toetavad Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutsevat 15 mikro- ja väikeettevõtjat kokku 600 000 euroga.

Toetuse minimaalne suurus oli taotlemisel 10 000 eurot, maksimaalne 50 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr on 60 protsenti kuludest.
Toetuse minimaalne suurus oli taotlemisel 10 000 eurot, maksimaalne 50 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr on 60 protsenti kuludest. Foto: pixabay.com

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul kutsuti Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeede ellu, et aidata kaasa piirkonna arengule ja anda tõuge mitmekesisemate töövõimaluste tekkeks kolmes Kagu-Eesti maakonnas.

"Mitmed ettevõtted on liikumas tootmise või teenusepakkumise automatiseerimisele-digitaliseerimisele, samuti nõuab kulutusi personali koolitamine," lisas minister pressiteates.

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul on toetusmeede Kagu-Eestis populaarne, seda eriti Võrumaal. "Taotlusi tuli meile kokku 44, nendest tervelt 24 laekus Võrumaalt. Kokku esitati taotlusi peaaegu 1,8 miljoni euro ulatuses, kuid paraku me neid kõiki toetada ei saa. Valikusse jäid 15 projekti, millest enam kui pooled saadeti Võrumaalt," ütles Soonsein.

Toetuse minimaalne suurus oli taotlemisel 10 000 eurot, maksimaalne 50 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr on 60 protsenti kuludest. Umbes pooled toetusesaajad taotlesidki maksimaalset toetussummat. "Enamasti soovitakse toetuse abil oma tootmist suurendada või soetada uuemaid tootmisvahendeid," märkis Soonsein.

Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetme taotlusvooru korraldati kolmandat korda ning taotlemine lõppes maikuus. Toetusmeede on osa rahandusministeeriumi Kagu-Eesti programmist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!