25.05.2023 Neljapäev

Riigihangete uued põhimõtted: revolutsioon või evolutsioon?

Avalikule konsultatsioonile pandud riigihangete strateegilised eesmärgid on saanud avalikkuses tähelepanu ja huvitavat tagasisidet. Jääb mulje, nagu see oleks midagi täiesti uut ja Eesti majandusele võõrast, kirjutab Estella Põllu, rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja asetäitja.

Kulutades ühes või teises riigihankes mõned eurod rohkem, võime võita ühiskonnana tervikuna, seda ka rahaliselt.
Kulutades ühes või teises riigihankes mõned eurod rohkem, võime võita ühiskonnana tervikuna, seda ka rahaliselt. Foto: pixabay

Riigihangetes muude väärtuste arvestamine peale odavuse ei ole tegelikult midagi müstilist. Euroopas on see normiks juba aastaid ning vastavaid samme oodatakse ka Eestilt.

Tõsi, seni on Eesti riigihangetes selgunud võitja valdavas osas madalaima soetushinna alusel. Aastakümnete jooksul on see olnud normaalsus ja justkui seaduseks kujunenud reegel. Kui vajalik asi soetatakse ainult madalaima hinna...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!