08.07.2020 Kolmapäev

Rahvusvaheline bussifirma Flixbus alustab reise Baltikumist 16. juulil

Saksamaa bussifirma Flixbus jätkab COVID-19 põhjustatud kriisi tõttu edasi lükatud plaanidega alustada reisidega Baltikumist Ida- ja Lääne-Euroopa linnadesse; esimesed reisid stardivad 16. juulil.

Flixbus on rakendanud mitmeid ettevaatusabinõusid ja täiendanud reisijatele mõeldud ohutuseeskirju
Flixbus on rakendanud mitmeid ettevaatusabinõusid ja täiendanud reisijatele mõeldud ohutuseeskirju Foto: pixabay.com

Flixbusi uued liinid väljuvad Tallinnast, Riiast, Vilniusest ja Kaunasest. Sihtkohtade seas on nii Varssav kui ka Berliin, teatas ettevõte.

Stardipakkumine koosneb kokku 19 sihtkohast ning Flixbusi integreeritud piletisüsteem võimaldab ligipääsu rohkem kui 100 sihtkohta, Varssavist edasi teistesse Poola linnadesse ning Lääne- ja Lõuna-Euroopasse.

Flixbus on üks suuremaid kaugliinibusside operaator Euroopas. Samas on tegemist IT-ettevõttega, mille tehnoloogiline platvorm tegeleb piletimüügi, klienditeeninduse ja võrgu kavandamisega.

Flixbus pakub turundust ja müüki, busside haldamise eest vastutavad kohalikud partnerid. Baltikumis on Flixbusi äsja avatud liinide peamiseks transpordipartneriks Leedu bussiettevõte Ollex. Uut liini Vilniusest Berliini läbi Varssavi haldab Poola koostööpartner Zak Express.

Flixbus on rakendanud mitmeid ettevaatusabinõusid ja täiendanud reisijatele mõeldud ohutuseeskirju. Muu hulgas kehtib reisijatele ja juhtidele kohustus katta bussi sisenedes ja sõidu ajal suu ja nina ning bussi sisenemisel kasutatakse kontaktivaba piletisüsteemi ja dokumendikontrolli.

Lisaks kehtib reisijatele kohustus desinfitseerida bussi sisenemisel käed, seejuures on kätepuhastusvahendite olemasolu garanteeritud vedaja poolt. Bussi võib siseneda vaid tagaukse kaudu ning sisenemisel tuleb hoida kahemeetrist distantsi.

Sõidukeid desinfitseeritakse pärast igat reisi. Flixbus palub kõigil reisijatel jälgida hoolikalt oma tervist ja reisida ainult tervena. Lisaks ülalnimetatud reeglitele on reisijad kohustatud järgima kohalikke seadusi ja ennetusmeetmeid, mis on kehtestatud riigis, kus nad asuvad.

Flixbus tegutseb praegu 29 riigis Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas, ühendades ligi 2500 erinevat sihtkohta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!