12.01.2022 Kolmapäev

Rahandusminister: Keskerakonna pakutud pakett pole mõistlik

Reformierakonda kuuluv rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus leiab, et koalitsioonpartneri Keskerakonna välja pakutud meetmete pakett energiahindade tõusu leevendamiseks ei oleks õiglane ega mõistlik.

Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister
Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister Foto: reform.ee

Keskerakonna juhtkond ja riigikogu fraktsioon teatasid eile uuest toetusmeetmete paketi ettepanekust kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele.

Lühiajalised meetmed oleksid juriidilistele isikutele elektri võrgutasu kompenseerimine täiel määral, kõikidele gaasitarbijatele poole arvest kompenseerimine ja kodutarbijatele poole elektritarbimise kompenseerimine. Keskerakonna ettepanekute kogumõju kolmeks kuuks on erakonna teatel hinnanguliselt 170 miljonit eurot.

Pikemaajalised meetmed oleksid kodutarbijatele 20 protsendi kompenseerimine päikesepaneelide paigalduskuludest ja tuuleparkide rajamise tempo tõstmine.

Energiaministri välja hõigatud kõik-maksavad-kõigi-arveid mõttearenduse tulemuseks oleks, et kokkuhoidlikumad tarbijad hakkaksid kinni maksma suuremate tarbijate arveid, fikseeritud hinnaga tarbijad ülejäänud tarbijate börsipakette ja see lihtsalt ei ole ei õiglane ega mõistlik,

kommenteeris Pentus-Rosimannus paketti sotsiaalmeedias. 

Ta lisas, et veel neli päeva tagasi oli samal seisukohal ka koalitsioonipartneri fraktsiooni juht, kes selgitas avalikult, miks kõigile elektriarveid kompenseerida ei saa.

Teemat arutab rahandusministri sõnul valitsus homsel kabinetiistungil.

Inimeste toimetuleku toetamine on Pentus-Rosimannuse sõnul praegustes oludes siiski igal juhul vajalik. "Selle tarbeks oleme praeguseks otsustanud 245 miljoni euro suuruse paketi, millest oluline osa – otsetoetusena peredele väljamakstav summa – avanes hiljuti taotlemiseks ja jõuab väljamaksmiseni lähinädalatel," tõi ta välja, toonitades, et tuleb aga üle vaadata, kas ja mida saab selles süsteemis teha kiiremini ja ladusamalt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!