12.09.2017 Teisipäev

Raha müüja kontole jõuab kiiremini

Jaekaubanduses on nädalavahetus elav aeg, aga reedel õhtul, laupäeval või pühapäeval tehtud kaardimakse raha saab kaupmees enamiku pankade puhul kätte alles esmaspäeval. Sellele olukorrale tuleb lõpp ja raha hakkab müüja kontole jõudma kiiremini siis, kui pankadevahelised maksed toimuvad reaalajas, nii nagu juba ammu toimuvad Eestis pangasisesed maksed.
Villu Zirnask, finantskolumnist
Villu Zirnask, finantskolumnist

See aeg võib kätte jõuda õige pea, sest 2016. aasta lõpus andis STEP2 – euroala pankadevaheliste jaemaksete süsteemi käitaja EBA Clearing teada, et 2017. aasta lõpuks luuakse reaalajas jaemaksete süsteem, mis peaks hakkama toimima 24/7/365 ehk pidevalt, sõltumata kellaajast, nädalapäevast ja riigipühadest. Makse maksimaalseks kohalejõudmise ajaks on välja lubatud kümme sekundit. Maksja pangas saab maksekorraldus külge n-ö ajatempli, mille löömisest arvates kümne sekundi jooksul peab saaja pank edastama teate raha jõudmisest saaja kontole või makse tagasi lükkama.

Finantsasutuste...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes