30.09.2010 Neljapäev

Peaminister: riigieelarve defitsiit saab kaetud reservidest

"Ma ei välista, et me võtame ka laenu, sest laenuvõtmise võime on meil päris hea. Mõistlik on reserve hoida, kõik sõltub raha hinnast − mis tingimustel on võimalik võtta laenu, kui palju me saame teenida oma reservidest," rääkis Ansip.

Varem on rahandusminister Jürgen Ligi öeldnud, et uusi laene tuleval aastal kavas võtta pole.

"Meid on varem kogutud reservid väga hästi aidanud praeguses kriisis ja oleks ülimalt vale praegu need reservid, mis meil alles on veel, kõik ära kulutada eeldades, et kriis on ju läbi," lisas Ansip.

Tema sõnul saab hüpoteetiliselt rääkida nii võlakirjade emiteerimisest kui laenu võtmisest järgmisel aastal. Selline võimalus seisab kirjas ka tuleva aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas.

"See on eelkõige seotud Eesti Energia investeeringuvajaduse katmisega. Kuid praegu on ju teada, et enne 2012. aastat Eesti Energial mingeid täiendavaid vahendeid tarvis ei lähe investeeringute katmiseks. Minu viimase teadmise järgi on Eesti Energial praegu sularaha arvel seitse miljardit krooni, ehk siis seitsme miljardiga annab päris palju investeeringuid ära katta ja võõrvahendite kaasamise võimalused taolise tugeva kassaseisu juures on Eesti Energial päris head," ütles Ansip ja lisas, et ta ei pea vajalikuks järgmisel aastal Eesti Energia aktsiakapitali laiendamiseks täiendava laenu võtmist ega ka võlakirjade emiteerimist.

Riigieelarve defitsiidiks on on tuleval aastal kavandatud 3,71 miljardit krooni, mille põhiallikaks on riiklikud pensionid.
BNS
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255