21.01.2021 Neljapäev

Põhja- ja Baltimaad kaasavad IMFi riskide analüüsimiseks

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) Põhja- ja Baltimaade valimisringkonna kaheksa riiki on teinud algatuse kaasata IMF rahapesu ja terrorismi rahastamise ohtude ja haavatavuste piirkondliku analüüsi läbiviimisesse.

Analüüsi kaasatud kaheksa riiki on Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi.
Analüüsi kaasatud kaheksa riiki on Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Foto: pexels

Põhja- ja Baltimaad on vabatahtlikult palunud IMFil analüüsida kõige asjakohasemaid rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske ja haavatavusi kogu piirkonnas, pidades silmas regiooni riikide finantssüsteemide omavahelist seotust ning eeskätt arvukaid piiriüleseid pangavõrke ja suhteid.

IMFi kui usaldusväärse ja sõltumatu nõustaja vaatenurk rahapesu ja terrorismi rahastamise vastu võitlemisel annab võimaluse analüüsida riske kogu piirkonnas, hinnata asjakohased edusamme nende riskide maandamiseks ja anda soovitusi tulevikuks.

IMF alustab seda tööd 2021. aasta jaanuaris ja peaks tulemustest teatama 2022. aasta keskel. Analüüsi kaasatud kaheksa riiki on Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes