28.11.2017 Teisipäev

OECD prognoosib Eestile tänavu 4,4-protsendist majanduskasvu

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) prognoosib Eesti majanduskasvuks tänavu 4,4 protsenti ja tuleval aastal 3,3 protsenti.

„OECD prognoos kattub Rahandusministeeriumi prognoosiga. Meie majandus kasvab ja riigi rahandus on heas korras,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

OECD hinnangul on kasvanud nii era- kui avaliku sektori investeeringud ning neid toetavad ka EL-i fondide väljamaksed.                                                                                                                                                              

Pensioniea tõstmine ja töövõimereformi jätkumine suurendab tööjõu kättesaadavust. Teatud sektorites valitseb OECD hinnangul jätkuvalt tööjõupuudus, mis survestab palgakasvu. See omakorda võib raskendada eksportööride hinnakonkurentsi. Samas prognoosib OECD ekspordi tugeva kasvu jätkumist.

Tarbijausaldus on paranenud, tuues kaasa majapidamiste kulutuste jõulise kasvu. Maksuvaba tulu tõstmine 500 euroni ergutab majapidamiste ostujõu kasvu. See omakorda peaks toetama nii tööturul osalemist kui vähendama madalate sissetulekute maksukiilu.

Eelarvetasakaal on OECD hinnangul praeguses majandustsüklis mõistlik ja jääb alla ühe protsendi. Kuna majandus on oma potentsiaali lähedal, peaksid avalikud kulutused keskenduma meetmetele, mis ergutaks võimalikku kasvu ja pehmendaks ülekuumenemise riske.

Lisaks tuleks OECD hinnangul senisest veelgi enam keskenduda varandusliku ja tervisliku seisundi erinevuste ja sooliste lõhede vähendamisele.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!