19.08.2014 Teisipäev

Nestor: ühisraha eest tuleb hoolt kanda ja vigadest õppida

Riigikogu esimees Eiki Nestor kutsus Palangas Põhjala ja Balti riikide (NB8) parlamentide esimeeste kohtumisel üles ühisraha eest hoolt kandma, kokkulepetest kinni pidama ja vigadest õppima.

Nestor: ühisraha eest tuleb hoolt kanda ja vigadest õppida
Nestor: ühisraha eest tuleb hoolt kanda ja vigadest õppida Foto: PM

"Kui on loodud süsteem ja kokku lepitud kohustustes, tuleb hoolt kanda, et süsteem toimiks tõhusalt ja võetud kohustustest kinni peetaks. See kehtib ka Euroopa ühisraha kohta,“ ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor.

„Paljud meist on varasemalt hooletult käitunud. Aga me saame olla optimistid, kui õpime oma vigadest ja pühendume kõikide ühishuvidele," jätkas Nestor Euroopa rahaliidu tulevikust rääkides.

Konverentsil esmaspäeva õhtul käsitletud idapartnerluse ja Ukraina-teemalisel arutelul osales ka Ukraina ülemraada spiiker Oleksandr Turtšõnov. NB8 parlamentide liidrid mõistsid hukka Venemaa agressiooni Ukrainas, Krimmi okupeerimise ja sõjategevuse innustamise ja toetamise Donetski ja Luhanski oblastites ning avaldasid Ukrainale toetust riikliku terviklikkuse ja korra taastamisel.

Nestor väljendas vestluses Ukraina parlamendi juhiga Eesti selget poolehoidu Ukraina rahva valikule asuda oma riiki põhjalikult reformima, ehitada üles demokraatlikud institutsioonid ja integreeruda tihedalt – nii majanduslikult kui ka poliitiliselt – Euroopa Liiduga. Nestor pakkus välja võimalusi intensiivistada vahetut ja praktilist suhtlemist ning kogemuste vahetamist Riigikogu ja Verhovna Rada vahel. Turtšõnovi sõnul on Eestis kahel viimasel kümnendil tehtu muljetavaldav ja Ukrainal on tõsine huvi Eestis läbi viidud reforme paremini tundma õppida. Riigikogu esimees esitas oma Ukraina kolleegile kutse külastada Eestit.

Leedus 18. augustil alanud NB8 konverentsil on teemadena arutluse all veel regionaalne julgeolek, arengud Vahemeremaades ja koostöö Arktikas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!