30.10.2020 Reede

MTA: välismaalt tellitud e-sigaretid kuuluvad keelatud kauba alla

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et enne välismaa e-kauplustest tooteid tellides tuleks kontrollida, et tegemist pole keelatud kaubaga.

Välismaalt tellitud e-sigaretid on keelatud kaup
Välismaalt tellitud e-sigaretid on keelatud kaup Foto: pixabay

Keelatud kaupade alla kuuluvad lisaks narkootilistele ainetele ja relvadele ka näiteks võltsitud kaubad, ravimid, huuletubakad ja e-sigaretid koos tarvikute ja vedelikega. Just viimaseid tellitakse välismaa veebipoodidest kõige rohkem ning sageli tuleb tellijale üllatusena, et toode peeti tollis kinni. Nii on toll tänavu tuvastanud juba ligi 1200 e-sigarettidega seotud rikkumist.

E-sigarettide populaarsuse kasvuga on tulnud ka tollil tööd juurde. Näeme, et inimesed ei tea, et välismaa veebipoodidest postiga tellitud e-sigaretid ja e-vedelikud lähevad keelatud kauba alla,

ütles MTA posti tollipunkti juhataja Meril Klaos.

Teiseks murekohaks on võltsitud tooted, näiteks tuntud brändide odavamad liba-versioonid, mis peetakse samuti tollis kinni. "Kõige rohkem esineb rikkumisi kaugmüügi puhul ehk kui eraisik tellib kaupa välismaa ettevõttelt. Sellisel juhul soovitame alati kontrollida MTA kodulehelt üle, milliste saadetistega võib probleeme tekkida," ütles Klaos.

Eraisikult eraisikule võib ka näiteks ravimeid ning tubakatooteid saata, mis välismaa kauplusest tellides läheksid keelatud kauba alla, kuid ka siin tuleb meeles pidada piiranguid. "Eraisikult eraisikule saadetud ravimite osas eksitakse sageli kogustega, sest lubatud on saadetised, mis sisaldavad kuni viis avamata pakendit," tõi  Klaos näiteks. Samuti tuleb tema sõnul olla tähelepanelik postiga toidulisandeid tellides, sest mõne teise riigi toidulisand võib osutuda Eesti seaduse mõistes ravimiks.

Kui toll leiab piiril keelatud kaupa, siis see konfiskeeritakse ning hävitatakse. Seega tuleb olla teadlik tollireeglitest, et mitte tellitud kaubast ilma jääda. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!