18.03.2020 Kolmapäev

MKM lõi koroonaviiruse tõttu kannatavatele ettevõtjatele kontaktpunkti

Loodud on kontaktpunkt.
Loodud on kontaktpunkt. Foto: Pixabay

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) lõi koroonaviiruse leviku tõttu kannatavatele ettevõtjatele kontaktpunkti, kus saab oma küsimustega riigi poole pöörduda. 

Kriisiolukord on pööranud paljude meie ettevõtjate elu pea peale ning tekitanud neile hulga vastuseta küsimusi, mis vajavad lahendusi," ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu pressiteates. 

Seetõttu otsustasime luua neile koha, kus tekib võimalus saada vastuseid päevakohastele kriisiga seotud küsimustele ning edastada ka oma muresid," lisas ta.  

Uus kontaktpunkt on kolmetasemeline. Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt leitav täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest, millega soovitab ministeerium esmajärgus tutvuda. 

Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kuhu tasub pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinarid Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele nii-öelda "otse-eetris". Webinarid toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKM-i kodulehe avalehelt.

Nii riigi kui ettevõtjate seisukohalt on oluline, et info liiguks ettevõtjateni võimalikult operatiivselt ning et ka MKM-il oleks ajakohane ülevaade ettevõtjate hetkemuredest ja väljakutsetest, mida siis meetmete ning poliitikate väljatöötamisel arvesse võtta," sõnas Karu. "Neil ettevõtjatel, kes on mõne erialaliidu liikmed, soovitame oma muredest teada anda ka neile – ka sealtkaudu liigub informatsioon ministeeriumisse ning erialaliitudel on koondülevaadet omades võimalik pakkuda välja ka liikmete vajadusi arvestavaid lahendusvariante," lisas minister.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!