28.04.2021 Kolmapäev

Milliseid majandussektoreid majanduslangus ei mõjuta

Ilmselt on kõik märganud, et majanduslangus on lahutamatu osa meie elust ning seda juhtub suuremal või väiksemal määral iga kuue kuni kümne aasta tagant. Kõigil on hästi meeles, mis toimus aastatel 2008 ja 2009, kus kinnisvarahinnad tegid läbi võimsa languse ning väga paljud sektorid olid tugevalt mõjutatud. Küll aga jäi ka väga suure majanduslanguse aastal puutumata osa valdkondi, mis siiski suutsid oma ettevõtteid hoida ilusti toimimas. Kõige raskemates oludes ellu jäävad valdkonnad on need, mida vajame oma igapäevase elu normaalseks toimimiseks. Millised täpsemalt?
Milliseid majandussektoreid majanduslangus ei mõjuta
Milliseid majandussektoreid majanduslangus ei mõjuta Foto: Pexels
TarbekaubadSõltumata sellest, mis toimub majanduses, vajavad inimesed siiski teatud tüüpi kaupu, et normaalselt ja inimlikult elada. Sellisteks kaupadeks on näiteks hambapasta, seep, šampoon, WC-paber ja muud pesuvahendid. Kuna need tooted on inimeste jaoks alati vajalikud, siis võib neid pidada kaupadeks, mis elavad üle ka kõige raskema majandusliku olukorra. Loomulikult võib ka selles valdkonnas olla keerukam ning inimesed eelistada odavamaid tooteid, kuid sellegipoolest saab väita, et ilma lmainitud toodeteta on äärmiselt keeruline elada.

Kui vaatate oma kodus ringi, siis ilmselt suudate tuua veelgi näiteid, ilma milleta te elu ette ei kujutaks. Kui olete näiteks üüritud kodus, siis ka sellega seotud kulu on võimatu vältida. Ka on tänapäeval võimatu olla ilma teatud teenusteta, esmalt internetita ja televisioonita, mis on peamised meelelahutus-, kuid ka informatsiooniallikad.

Alkohoolsed tooted

Kindlasti võib väita, et majanduslanguse olukorras on inimestel suuremad pinged ja probleemid, mis põhjustavad stressi. Paljud meist otsivad lõõgastust ja rahu just alkoholist ning seetõttu tarbitakse seda võib-olla isegi rohkem kui varem. Kuid tarbimisse tulevad peamiselt odavamad ning lihtsamad lahendused ning kõrgete hindadega kvaliteetsed joogid saavad tõenäoliselt oluliselt vähem tähelepanu. Põhjus on väga lihtne: kui majandus langeb, siis järelikult on ka inimeste ostujõud madalam ning tarbitakse tooteid, mis on soodsamad. Siiski tasuks meeles pidada, et alkoholi puhul ei ole tegemist probleemi lahendamisega, vaid selle edasi lükkamisega, mis pikas perspektiivis ei ole mõistlik lahendus.

Kasiinod ja online-kasiinod

Äärmiselt vastuoluline teema muutub väga aktuaalseks samuti majanduslanguse ajal. Kui inimestel on raha vähe, siis otsitakse erinevaid alternatiive, kuidas oma raha kasvatada . Meelde tuleks jätta see, et hasartmängud ei ole viis, kuidas raha teenida ning peamiselt on tegemist teenusega, mille eesmärgiks on oma klientidele pakkuda meelelahutust, mis aga võib-olla aga äärmiselt kõrge hinnaga ning rikkuda inimese majandusliku olukorra täielikult. Kui olete näiteks olukorras, kus satute lehele https://www.casinobaltics.com/et/kasiino-boonused/, siis tasuks meeles pidada, et tegemist on küll ahvatlevate pakkumistega, kuid kaasatud on ka risk. Ent samas on tegemist sektoriga, mis elab üle praktiliselt iga olukorra ning klientide puudust sel ei ole. Kui rahval on rohkem vabu vahendeid, on muidugi ka käibed suuremad, aga sellegipoolest võib antud sektorit nimetada majanduslangusele kindlaks sektoriks.

Matused

Äärmiselt kurb teenus, kuid siiski meie kõigi jaoks vajalik. Sõltumata majanduslikust olukorrast, ei saa te valida, millisel hetkel teie lähedasi võib tabada terviserike ning selle tulemuseks on surm. Kui peate tegelema matuste korraldamisega, siis on kindel, et ise te sellega hakkama ei saa ning vajate selle jaoks teenust. Keskmine suremus on praktiliselt sõltumatu sellest, milline majanduslik seis parasjagu riigis valitseb. Tegemist on äriga, mis peab vastu ka kõige raskematele tingimustele ning millest inimestel ei ole võimalik loobuda.

Kosmeetika

Inimestel on kombeks endast jätta teistele võimalikult hea mulje ning siinkohal tulebki mängu kosmeetika. Kui majandus langeb, siis ilmselt vaatate kriitiliselt üle enda vajadusde erinevate ilutoodete järele, kuid siiski on meil kõigil tooted, millest loobumine tundub võimatu. Olgu selleks siis meeldiv parfüüm, juustele mõeldud vaha või hoopis mõni kreem, mis hoiab teie naha pehme ning tervena. Tasub ka mainida, et osadel inimestel on tervislik seisund, mis vajab kosmeetika abi. Kui teil on äärmiselt kuiv nahk, siis on väga keeruline olla ilma niisutavaid kreeme kasutamata, see muudaks teie olemise keerulisemaks ja halvemaks. Samuti on kõigil meil soov jätta endast hea mulje. Räägitakse, et esmamulje inimesest on üks kõige olulisemaid aspekte. Kujutlegem ennast olukorras, kus lähete uue töökoha läbirääkimistele ning teie välimus või enese eest hoolitsemine on puudulik. Millise mulje see jätab teisele osapoolele, on ilmselt kõigile selge. Kuigi see tundub vale, võib esmamulje kujundada meist kellegi kohta tugeva seisukoha. Tänu sellele on ka kosmeetika sektor, mis peab vastu ka kõige raskemale majanduslangusele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!