25.05.2016 Kolmapäev

Mida tähendab „Edukas Eesti ettevõte“

„Eduka Eesti ettevõtte“ tiitliga tunnustab Krediidiinfo AS juba kümnendat aastat tublisid ettevõtjaid, kelle majanduslik seisukord on suurepärane (reiting AAA), väga hea (reiting AA) või hea (reiting A).

Krediidiinfo peaanalüütiku Anne-Ly Otsa sõnul on kõrge reitinguga tiitel tugeva ettevõtte tunnus
Krediidiinfo peaanalüütiku Anne-Ly Otsa sõnul on kõrge reitinguga tiitel tugeva ettevõtte tunnus Foto: PM

Krediidiinfo peaanalüütiku Anne-Ly Otsa sõnul on kõrge reitinguga tiitel tugeva ettevõtte tunnus, mille puhul võib kindel olla, et see on usaldusväärne koostööpartner, kes suudab edukalt majandada ja täita oma finantskohustusi.
AAA, AA ja A-klassi reitinguga ettevõtteid on Eestis vaid 18% kõigist registreeritud äriühingutest.

Krediidiinfo reiting on ettevõttele antav koondhinne, mis võtab arvesse maksekäitumist ning  majandus- ja finantsnäitajaid.

„Paljude suhtarvude risti-põiki läbi analüüsimine ja mitme aasta finantsandmete kõrvutamine lubab meil 98-protsendise tõenäosusega prognoosida ettevõtte käitumist tulevikus,“ kinnitab peaanalüütik Ots, „Näiteks parimate klasside AAA või AA reitinguga ettevõtetest ainult üks tuhandest võib sattuda makserakustesse või pankrotti järgneva aasta jooksul.“
 

Kuidas firmad tiitlit ja kuldset märki kasutavad?

„Eduka Eesti ettevõtte“ tiitel kui hea maksekäitumise garantii on ettevõttele suureks väärtuseks siis, kui firma soovib kaasata uut kapitali või osta kaupu-teenuseid krediidiga – tingimused on soodsamad ja koostööpartnerite ring laiem.

Paljud firmad kasutavad „Eduka Eesti ettevõtte“ tunnistust välispartneriga koostöölepete sõlmimisel või hangetel osalemisel, eriti populaarne on see näiteks ehitussektoris.

„Eduka Eesti ettevõtte“ tiitliga käib kaasas kuldne märgis, mida paljud tunnustuse saanud ettevõtted kasutavad oma kodulehel, visiitkaartidel, töökuulutustel, dokumentidel e-kirja jalustes ja muul viisil firma igapäevases kommunikatsioonis.

Samuti on kuldse märgi abil kerge tõendada firma usaldusväärsust ja finantstugevust teistele ettevõtetele, kes otsivad võimalikku koostööpartnerit näiteks Eesti suurimast äriinfo andmebaasist E-Krediidiinfo.ee  – kuldne märk koos kehtiva reitinguga on eduka firma nime taga kohe näha.

„Eduka Eesti ettevõtte“ tunnustusel on ka emotsionaalne pool näiteks ettevõtte töötajatele. Raamitud tunnistus kontori seinal annab kindlustunde ja sõnumi – töötad tugevas ja jätkusuutlikus firmas, millega kaasneb hea maine, kindel töökoht ja õigeaegselt väljamakstud palgad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes