17.08.2021 Teisipäev

KredEx: kodulaenu tingimused lähevad karmimaks

KredExi juht Ivo Kuldmäe tahab nii kodu- kui ka renoveerimislaenude tingimused karmimaks muuta, kirjutab Postimees. 

Uued tingimused peaksid paika saama sügiseks.
Uued tingimused peaksid paika saama sügiseks. Foto: unsplash

KredEx hindab, et iga kolmas-neljas kodulaen võetaksegi nendega koos. Kodulaenutoetuse tingimusi tehakse aga praegu ümber. "Arutame poliitikakujundajatega, et riigi abi ei kasutata investeeringuteks," ütles Kuldmäe lehele. 

"See, et saaksid KredExit üks kord elus kasutada, pole teemaks, aga me tahaksime, et selle laenu abil soetataks põhieluase, mitte et selles nähtaks võimalust soetada endale uuem suurem eluase ja vana välja üürida," lisas ta. 

Uued tingimused peaksid paika saama sügiseks.

Ühtlasi tahaks Kuldmäe, et KredEx looks uue meetme eraldi neile, kes tahavad maale kolida.

Ükskõik mis vanuses inimestele,

rõhutas Kuldmäe.

Jällegi, suvilaostjad jääksid siin kõrvale. Kas selle toetuseni jõutakse ja millised on selle tingimused, alles selgub.

Lisaks loodab Kuldmäe muuta kortermajade renoveerimistoetuse tingimusi. KredExi juht soovib, et renoveerimiseks saaksid toetust need, kes teevad terviklahenduse – soojustuse pluss ventilatsiooni, et talvel oleks soe ja suvel jahe, mitte vastupidi.

Veel sooviks Kuldmäe, et KredEx teeks fondi, kuhu kaasaks hulga idufirmasid ja viiks selle siis börsile, nii et ettevõtete kasvust saaks kõik inimesed osa.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!