04.02.2022 Reede

Korteriühistud saavad energiasäästu teemadel tasuta nõu

Üle-euroopalise algatuse Powerpoor toel alustab Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) veebruaris korteriühistute juhtide ja liikmete tasuta nõustamist energiasäästu teemadel.

EKÜL ootab nõustaja poole pöörduma korteriühistute juhte ja ühistute liikmeid.
EKÜL ootab nõustaja poole pöörduma korteriühistute juhte ja ühistute liikmeid. Foto: pixabay

"Praktika on näidanud, et korterelamu rekonstrueerimisel kujuneb kõige aeganõudvamaks ettevalmistus, vajaliku info kogumine ja üldkoosolekul otsuseni jõudmine. Selles olukorras on EKÜL otsustanud pakkuda korteriühistute tuge just selles kõige esimeses, energiasäästu ettevalmistavas etapis ning avada selleteemaline tasuta nõustamine kõikidele korteriühistute juhtidele ja liikmetele,“ sõnas liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Alates veebruarist alustab korteriühistute liidus tööd energiavaldkonna nõustaja, kelle poole on kõikidel soovijatel võimalus pöörduda kortermaja energiasäästu puudutavates küsimustes.

Tasuta, ent eelregistreerimisega nõustamine energiasäästu küsimustes hakkab toimuma kuni paaril päeval nädalas liidu peakontoris Tallinnas, aadressil Sakala 23a. Esimesed nõustamispäevad on  9. ja 16. veebruar, nõustamisele tulekuks on vajalik eelregistreerimine telefonil 627 5740. Teavet leiab ka www.ekyl.ee .

EKÜL ootab nõustaja poole pöörduma korteriühistute juhte ja ühistute liikmeid, kes ei ole praegu oma ühistuga otsustanud, kas kortermaja renoveerida või mitte ja tahaksid kõige uuemat infot erinevate võimaluste kohta; korteriühistute juhte ja korteriühistute liikmeid, kes on tegemas ettevalmistusi kortermaja renoveerimiseks ja/või taastuvenergia lahenduste kasutuselevõtmiseks ning soovivad täpsemalt planeeritud tegevuste ja rahastamisvõimaluste üle aru pidada ning kortermajade elanikke, kes soovivad nõu, kuidas nad omaenda korteris energiat kokku saaksid hoida.

Korteriühistute liidu juhi sõnul on Eestis palju kortermaju, mis raiskavad energiat ja praeguste energiahindade valguses ka palju omanike raha. "Lahenduseks on hoonete tervikrenoveerimine ja taastuevenergia senisest laiem kasutuselevõtt korteriühistute poolt,“ nentis Jaadla. „Eesti riiklik rekonstrueerimisstrateegia näeb ette aastaks 2050 peaaegu kogu hoonefondi rekonsrueerimist ning riik on ette valmistamas renoveerimismaratoni. Järjest enam korteriühistuid on tegemas plaane, kuidas oma majas energiasäästu saavutada."

Korteriühistute liidu küsitlused on Jaadla sõnul näidanud, kuidas sageli saab probleemiks see, et korteriühistul pole piisavalt infot, mis julgustaks renoveerimist puudutavaid otsuseid vastu võtma. "Tihti ei teata, millest energia kokkuhoidu alustada, milliste etappidega peaks kortermaja rekonstrueerimisel või uute energialahenduste kasutuselevõtmisel arvestama. Siin püüamegi inimesi nõustamisega aidata,“ sõnas Jaadla.

Energiasäästualast nõustamist toetab üle-euroopaline algatus Powerpoor, mille eesmärk on ühistuliste tegevuste kaudu abistada energiavaesusriskis elanikke. Projekt on saanud rahastuse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programmist Horisont 2020.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!