28.03.2022 Esmaspäev

Korteriühistu majandusaasta aruanne tuleb esitada korteriühistute registrile

Kui 2020. aastal said korteriühistud pandeemiast tingitult pikendust majandusaasta aruannete esitamiseks, siis sel aastal see pikendus enam ei kehti ja kuue kuu jooksul peale eelmise majandusperioodi lõppu tuleb esitada majandusaasta aruanne.

Kui eelmise majandusperioodi lõpuks oli 31. detsember, tuleb selle aasta 30. juuniks esitada majandusaasta aruanne korteriühistute registrile.
Kui eelmise majandusperioodi lõpuks oli 31. detsember, tuleb selle aasta 30. juuniks esitada majandusaasta aruanne korteriühistute registrile. Foto: pixabay

Kui eelmise majandusperioodi lõpuks oli 31. detsember, tuleb selle aasta 30. juuniks esitada majandusaasta aruanne korteriühistute registrile.

Soovitan ühistutel seda tähtaega väga tõsiselt võtta,

ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi pressiteates.

Tema sõnul on inimeste jaoks segane see, kas ka väikesed, kuni kümne korteriga korteriühistud peavad esitama majandusaasta aruande. "Kui väikesel ühistul pole valitud juhatust ning tegutsetakse ühise esindusõiguse alusel, siis võib pidada kassapõhist raamatupidamist ja majandusaasta aruannet esitama ei pea," selgitas Mardi lisades, et kui väikeses ühistus on juhatus valitud, siis on olukord teine, tuleb pidada tekkepõhist raamatupidamist ja tuleb esitada ka majandusaasta aruanne.

Siiski on Mardi sõnul juba praegu justiitsministeerumis ettevalmistamisel seadusemuudatus, mis võimaldaks tulevikus väikesel ühistul juhatuse olemasolule vaatamata ise valida, kas soovitakse pidadada kassapõhist raamatupidamist ja loobuda majandusaasta aruande esitamise kohustusest või valida tekkepõhine raamatupidamine ja majandusaasta aruande esitamine. "Korteriühistute liit seda ettepanekut toetas, see tundub mõistlik," kinnitas liidu juhatuse liige.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!