21.11.2018 Kolmapäev

Kinnisvarabüroo: aktiivsel Tartu turul jõuti oktoobris rekorditeni

Kinnisvarabüroo Uus Maa teatel on tänavune aasta Tartu kinnisvaraturul olnud silmatorkavalt aktiivne, oktoobrikuus jõuti seejuures rekordilise 219 tehinguni.

Käesolev aasta on võimendunud osaliselt ka seepärast, et kaks eelmist aastat on Tartus olnud pigem vaiksed, selgub kinnisvarabüroo turuülevaatest.

Kui Tallinnas on tehingute arv võrreldes 2017. aastaga suurenenud 188 võrra, siis Tartus on näitaja suurenenud 289 võrra ning tehingute mediaanhind on samal ajal aastaga tõusnud 9,1 protsenti.

Seejuures võrdleb kinnisvarabüroo Tartu praegust olukorda sellega, mis valitses pealinnas kolm-neli aastat tagasi. See tähendb seda, et arendused on reeglina väikesed: keskmine 2018. aastal ehitusloa saanud korterelamu korterite arv on 12.

Samas on arendajad enesekindlamad, näiteks on ehitusloa saanud korterelamute korterite arv enam kui 200 võrra suurem kui möödunud aasta jooksul kokku ning ka bürokraatia paindlikum

Oktoobris sõlmiti Tartus aasta rekordina 219 tehingut, mediaanhind jäi alla vaid jaanuari tulemusele ning oli 1450 eurot ruutmeetri kohta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference