07.07.2023 Reede

Kinnisvara24: nõudlus saartel asuva kinnisvara vastu on suurenenud

Portaali Kinnisvara24 teatel on saarte kinnisvaraturg alati kõige aktiivsem varakevadest varasügiseni, mil paljud tulevad puhkama, ent kui varasemalt on suvitajad sobivaid objekte pigem üürinud, siis täna on suurenenud kinnisvara omamise nõudlus. 

Saaremaal on oodata uusi kinnisvaraprojekte.
Saaremaal on oodata uusi kinnisvaraprojekte. Foto: Saaremaa.ee

"Suvehooajal on suurema nõudlusega eelkõige suvitajatele ja turistidele suunatud kinnisvara ehk puhkemajad, suvilad, rannaäärsed kinnistud ja kinnistud, millel on välitingimusi – näiteks aiad või juurdepääs veealastele tegevustele," lausus Lääneranna Kinnisvara maakler Kaido Kuusküll.

Saartepiirkonna vastu tunnevad Kuuskülli sõnul huvi nii kohalikud elanikud, kelle elu on õpingute või töö käigus nad mandrile viinud ja kes soovivad nüüd ikkagi oma juurte juurde tagasi tulla, kui ka mandrielanikud ja rahvusvahelised ostjad, kes on huvitatud teisest kodust või investeerimisvõimalusest.

Vastu suve on kinnisvaraportaali tekkinud ka paar silmapaistvat kuulutust – mõni pakub müügiks näiteks tervet saart. "Kes otsivad privaatsust ja idüllilisi vaateid, siis Muhu kagurannikul on müügile tulnud 9,8 hektari suurune Viirelaiu saar, mille saab huvi korral soetada 69 000 euro eest. Kui veetase on madal, pääseb laiule ka näiteks jalgsi läbi lahe kõndides," kirjeldas Kinnisvara24 turundusjuht Martin Matsberg. 

Kui suvehooajal saavad säärased objektid palju tähelepanu ja müügitehinguteni jõutakse üpris kiirelt, siis aastaringselt on turuolukord täna Eesti saartel aga pigem rahulik ja turg ostjate poole kaldu. "Pakkumisi on palju ja ka krunte, kuhu oma maja ehitada, jagub. Ainus millest saartel puudus on, on korterid. Kuigi uute arenduste alustamine on tänases majandusolukorras pigem erandiks, siis näiteks Saaremaal on siiski oodata ka uusi kinnisvara projekte, millega täna juba aktiivselt tegeletakse," sõnas Kuusküll. 

Hinnad on saartel Kuuskülli sõnul viimaste aastatega märgatavalt tõusnud ja alla 100 000 euro linnapiirkonda enam korterit naljalt ei leia. "Kinnisvara hinnad sõltuvad konkreetsest asukohast, suurusest ja seisukorrast. Majade keskmised hinnad jäävad saartel 200 000 euro kanti, kruntide hinnad on aga äärmusest-äärmusesse, seega leidub igale soovile mõni," lisas ta.

Piirkonna populaarsus sõltub reeglina asukohast, infrastruktuurist, ligipääsetavusest, looduslikust ilust, mugavustest ja teenuste lähedusest. "Enamus soovivad kodu suurematesse keskusetesse või maksimum 15 kilomeetrit eemale. Samas otsivad paljud ka rahu ja privaatsust ja vaatavad kinnisvara kaugemale või lausa privaatsele saarele. Saartega käsikäes käib aga loomulikult ka vesi – iga inimene tahab suvel kasvõi natukene aega mere ääres veeta, seega otsitakse kodu selle lähedale," rääkis Kuusküll.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference