22.11.2010 Esmaspäev

KIK-ilt taotletav taastuvenergiatoetus ületab kordades plaanitud mahtu

Süsinikdioksiidi kvoodimüügist rahastatav taotlusvoor on suunatud koostootmisjaamade rajamiseks ning katlamajade ja soojatrasside renoveerimiseks.

Laekunud taotlustest 16 on seotud elektri- ja soojusenergia koostootmisjaama rajamisega. 21 taotluse eesmärgiks on renoveerida või ehitada ümber katlamaja, et vähendada kütmisega kaasnevat õhusaastet ning võtta kütmisel kasutusele taastuv energiaallikas. Viimase puhul on sagedaseks sooviks näiteks liikuda põlevkiviõli kasutamiselt hakkepuidule. 28 taotluse sisuks on soojatrasside rekonstrueerimine, mis vähendaks trasside lekkeid ja hoiaks selle kaudu kokku küttekulusid ning läbi väheneva kütmise ka õhku paisatavaid saasteaineid.

Piirkondade lõikes laekus enim taotlusi Harjumaalt ning Ida- ja Lääne-Virumaalt, vastavalt 11, kaheksa ja seitse taotlust.

KIK alustab nüüd laekunud taotluste vastavushindamist ja seejärel hindab ekspertidest koosnev hindamiskomisjon taotlusi sisuliselt. Rahastusotsuseid on oodata järgmise aasta kevadeks.

Roheline investeerimisskeem on Kyoto protokolli kohaselt riigi lubatud heitkoguse ühikute kauplemisest saadavate vahendite suunamine keskkonnasäästlikesse projektidesse või programmidesse. Eesti heitkoguse müügiga tegeleb alates tänavu suvest KIK. Selle, millisesse valdkonda tulu suunatakse, otsustab kvoodi ostja ning müügitehingust saadud tulu tuleb üldjuhul investeerida 2012. aasta lõpuks.

2000. aasta mais tegevust alustanud KIK suunab keskkonnakasutusest laekuva raha keskkonnaprojektide arendamisse, täidab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi keskkonnaprojektide rakendusüksuse ülesandeid ja rakendab rohelist investeerimisskeemi. Ühtlasi on sihtasutusest võimalik keskkonnaprojektide arendamiseks laenu taotleda.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference