23.09.2016 Reede

Kaupmeeste liit soovitab kassadest eemaldada õhukesed kilekotid

Tähtsustades keskkonnahoidu ja vastutustundlikku tarbimist soovitab kaupmeeste liit oma liikmetel kaupluste kassadest eemaldada kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid.

Kassadest kliendile vabalt kättesaadavate õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega on liitumas mitu kaubanduskeskust, teiste hulgas Rimi
Kassadest kliendile vabalt kättesaadavate õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega on liitumas mitu kaubanduskeskust, teiste hulgas Rimi Foto: PM

„See vähendab õhukeste kilekottide liigtarbimist kandekotina,“ selgitas liidu tegevjuht Riin Savi. Tema sõnul on õhukeste kilekottide rullid praegu kassades ennekõike selleks, et kliendid saaksid neid kasutada toiduhügieeni eesmärgil, näiteks õhukindlalt sulgemata salatikarbi või sulamisohus jäätise  pakendamiseks.

Siiski kasutavad kliendid õhukesi kilekotte ka kandekoti asemel. „Kindlasti peab kauplustes säilima võimalus kasutada õhukesi kilekotte toiduhügieeni otstarbel ning juur- ja puuvilja ning muu kaalukauba esmakordseks pakendamiseks,“ ütles Savi.

Liit soovitab kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid kassadest eemaldada hiljemalt 1. novembriks. „See tähtaeg annab algatusega liitujatele piisava aja töötajate informeerimiseks ja vajaliku selgitustöö tegemiseks kaupluses,“ selgitas Savi.

Liidu liikmetest on kassadest kliendile vabalt kättesaadavate õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega liitumas jaeketid ning kaubamajad, nagu ABC Supermarkets, Aldar Eesti, COOP, Maxima, Prisma, Rimi ja Selver ning Kaubamaja ja Stockmann.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!