21.01.2020 Teisipäev

Kas Vene turiste saabus Eestisse uut aastat vastu võtma oodatust vähem või rohkem?

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) sõnul näitavad esialgsed andmed, et Tallinnasse saabus aastavahetusel oodatust rohkem Vene turiste, mis näitab, et Eesti populaarsus turismisihtkohana idanaabrite seas kasvab; sama kinnitas ka Tallink.

Täpsem statistika tuleb EHRL-i tegevjuhi Maarika Liivamägi sõnul veebruaris, küll aga võib Tallinna hotellide suuliste kommentaaride põhjal kinnitada, et Vene turiste oli Tallinnas aastavahetusel mõnevõrra oodatust rohkem.

 Kuuldused Tallinna jõuluturust on Liivamägi väitel jõudnud ka idanaabriteni ja soov Tallinna näha on endiselt olemas.

Eriti hea meel on ettevõtjatel selle üle, et tulijateks ei ole mitte ainult vanemad turistid, kes siia nostalgiast tagasi tulevad, vaid tee Tallinnasse on leidnud ka noorema põlvkonna esindajad," lausus EHRL-i tegevjuht.

Ta toonitas, et Eesti lähedus ja ligipääsetavus, näiteks lisarongid pühadeajal ning venekeelne teenindus, on sellele sihtrühmale olulise tähtsusega.

 Suuremat Vene ja ka Soome turistide laekumist kinnitas ka Tallink, kelle sõnul oli pühadeperioodil näha märkimisväärset kasvu.

Tallinki kommunikatsioonijuhi Katri Lingi hinnangul on näha, et möödunud pühadeperioodil, 30. detsembrist 7. jaanuarini, peatus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes Tallinki hotellides Vene ja Soome kodanikest kliente mõlemaid ligikaudu 30 protsenti rohkem.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!