01.12.2023 Reede

Kõik SEB erakliendid hakkavad 1. detsembrist säästudelt tulu teenima

Alates 1. detsembrist teenivad kõik SEB erakliendid oma rahalt tulu, kuna pank hakkab maksma 0,4 protsenti aastaintressi arvelduskontol olevale rahale.

SEB erakliendid teenivad igapäevaraha intressidega täiendavat tulu ligi 2,5 miljonit eurot aastas.
SEB erakliendid teenivad igapäevaraha intressidega täiendavat tulu ligi 2,5 miljonit eurot aastas. Foto: SEB

Intressimäär kehtib kuni 5000-eurostele summadele ning intress kantakse kontole igal kuul. Suurema intressitulu teenimiseks saab kasutada kogumis- või tähtajalist hoiust.

„Tähtajalised hoiused on muutunud väga populaarseks, kuna näiteks SEB-s on aastase hoiuse intressimäär 4,5 protsenti. Samas seisab Eesti inimeste säästudest ligi 60 protsenti niisama pangakontodel ja ei teeni neile sentigi. Esimese Eesti pangana leiab SEB, et kontodel olev niinimetatud igapäevaraha peab kliendile tulu tooma ning intressitulust peavad osa saama kõik kliendid. Näeme, et see on meie konkurentsieeliseks,“ ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

Eesti Panga statistika kohaselt oli Eesti eraisikutel oktoobri lõpus sääste ligi 14,7 miljardit eurot, millest 8,2 miljardit eurot ei teeninud raha omanikule intressi. 

Intress 0,4 protsenti aastas kehtib SEB-s kuni 5000 euro suurusele kontojäägile ning seda ületavalt summalt arvestab SEB intressi 0,01 protsenti. Intressi teenimiseks ei pea klient midagi tegema ning teenitud intressitulu laekub kliendi samale kontole igal kuul. Näiteks 5000-euroselt summalt teenib aastas intressitulu 20 eurot, millelt läheb maha tulumaks 20 protsenti.

Intressimakseteks kulub SEB-l ligi 2,5 miljonit eurot aastas.

SEB erakliendid teenivad igapäevaraha intressidega täiendavat tulu ligi 2,5 miljonit eurot aastas. Pakutav intressimäär 0,4 protsenti aastas on kõrgem kui Rootsi SEB-s, kus see on 0,25 protsenti.

Erakliendid saavad suurema tulu teenimiseks avada kas kogumis- või tähtajalise hoiuse. „Kui kliendil on lisaks igapäevarahale vabu sääste, siis need on mõistlik paigutada soovitud perioodiks tähtajalisele hoiusele. Nii saab oma sääste inflatsiooni eest paremini kaitsta ning säilitada ja kasvatada raha väärtust,“ selgitas Leppänen.

Leppänen lisas, et Eesti pankade tähtajalistele hoiustele makstavad intressimäärad on hetkel euroala kõrgemate hulgas. Finantsturgudel üldiselt oodatakse, et 2024. aasta keskpaigas hakkab Euroopa Keskpank intressimäärasid taas langetama ning kui see juhtub, võib see hakata mõjutama ka pakutavate hoiuse intressimäärade taset, mis võivad hakata ka langema. Seepärast on mõistlik neil, kes soovivad kõrgetest hoiuseintressidest tulu saada, seda võimalust juba praegu kaaluda.

Teine alternatiiv SEB-s säästmiseks on kogumishoius intressiga 1,8 protsenti aastas, see on tähtajalisest hoiusest paindlikum. Raha saab kasutada, kui sellest soovist pangale kolm päeva ette teatada, kusjuures seni kogunenud intress säilib. Kogumishoius ei ole kindla tähtajaga ja sinna on võimalik jooksvalt raha lisada.

Kõik kuni 100 000 euro väärtuses hoiused ühes krediidiasutuses hoiustaja kohta on garanteeritud riikliku tagatisfondi poolt. Täpsem info on leitav Tagatisfondi kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255