gif Company 930x140 ee

 

26.10.2018 Reede

Itaalia ei ole EL-i jaoks probleem?

Itaalia rahandusminister Giovanni Tria ütles 25. oktoobril, et Itaalia ei ole Euroopa Liidu jaoks probleem, ja lisas, et Itaalia uus eelarvestrateegia võib ühendusele kasuks tulla.

"Lubage mul öelda selgelt välja, Itaalia ei ole probleem. Ärgem ajagem poliitilisi taktikaid faktidega segi," ütles Tria Pariisis ajakirjanikele pärast seda, kui Euroopa Komisjon lükkas 23. oktoobril tagasi Itaalia 2019. aasta eelarvekava.

Esmakordselt ajaloos mõne liikmesriigi eelarvekava tagasi lükanud Euroopa Komisjon andis Itaaliale uue eelarve koostamiseks aega kolm nädalat.

"Me oleme veendunud, et Euroopa saab meie strateegiast kasu lõigata," lausus rahandusminister, kelle sõnul ei kujuta Itaalia "eurotsoonile ohtu".

"Kuna me tahame euroalasse jääda, on ainus tee piiratud, vastutustundlik puudujääk järgmisel aastal, et anda (majandusele) sobiv tõuge ja tagada meie võime vähendada oma võlga," lausus Tria.

Ta lükkas tagasi kriitika Itaalia populistliku valitsuse aadressil.

"Me ei saa aktsepteerida avaldusi, mille järgi peaksid Euroopa või mõned liikmesriigid edaspidi Itaalia võlga maksma. Itaalia võla eest vastutavad ainult itaallased," lausus rahandusminister.

Itaalia valitsus plaanib tuleva aasta eelarvepuudujäägiks 2,4 protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT), mis on kolm korda enam kui eelmise valitsuse prognoositud 0,8 protsenti ja läheneb EL-is lubatud 3-protsendisele ülemmäärale.

Juunis ametisse astunud eliidivastase Viie Tähe Liikumise (M5S) ja marurahvusliku Põhjaliiga valitsus jagas 4. märtsi valimiste eel kulukaid lubadusi, mis kinnistati hiljem valitsusprogrammis.

Lubaduste seas on ulatuslikud maksukärped koos baassissetulekuga töötutele ja madalapalgalistele, mis lähevad valitsusele maksma hinnanguliselt 100 miljardit eurot ajal, kui Itaalia riigivõlg küündib 132 protsendini SKT-st.

Tria rõhutas, et EL-i asutajaliikmena "meie, itaallased, osalesime selle maja ehitamises. Kui Itaalia kasvab, suureneb kogu Euroopa stabiilsus ja sellest võib talle kasu tulla".

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes