14.04.2020 Teisipäev

IMF: Läti majandus kukub kõige rängemalt

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) muutis tugevasti Läti tänavuse sisemajanduse kogutoodangu (SKT) prognoosi ja ootab, et see kukub Baltimaade seas kõige rohkem, kuid tuleval aastal hakkab taas kasvama ja kiiremini kui teistel.
IMF: Läti majandus kukub Baltimaadest kõige rängemalt
IMF: Läti majandus kukub Baltimaadest kõige rängemalt Foto: pixabay

IMF-i uusimas maailmamajanduse arenguväljavaates "World Economic Outlook" ennustatakse, et Läti majandus kukub tänavu 8,6 protsenti (varem oodati 2,8 protsenist kasvu). Tuleval aastal ennustab IMF Lätile 8,3 protsendist majanduskasvu, suurimat Baltimaades.

Tarbijahinnad Lätis tänavu langevad, oodatakse 0,3-protsendist deflatsiooni, tuleval aastal naaseb kolmeprotsendine inflatsioon.

Lätit ootab tänavu kaheksaprotsendine tööpuudus, mis väheneb tuleval aastal  6,3 protsendini, st 2019. aasta tasemele.

IMF ennustab Läti jooksvale maksebilansile tänavu 2,2-protsendist puudujääki SKT-st, tuleval aastal väheneb see 1,5 protsendini SKT-st.

Leedu majanduslangus on Lätist järgmine - 8,1 protsenti, kuna tuleva aasta kasvuootus on 8,2 protsenti. Varem ennustati Leedule  2,7-protsendist majanduskasvu.

Leedus oodatakse 0,3-protsendist deflatsiooni, tuleval aastal aga 1,7-protsendist inflatsiooni. Töötuse määr jõuab tänavu 8,9 protsendini, võrreldes 6,3 protsendiga aasta eest, tuleval aastal kahaneb see 8,1 protsendini.

Eestis oodatakse 7,5-protsendist majanduslangust, kuna tuleva aasta kasvuootus on 7,9 protsenti. Varem ennustati Eestile  2,9-protsendist majanduskasvu.

Eestis oodatakse tänavu ja tuleval aastal vastavalt pooleteise ja kaheprotsendist inflatsiooni. Töötuse määr jõuab tänavu kuue protsendini,  tuleval aastal kahaneb see 4,7 protsendini.

IMF ootab eurotsoonis  7,5 protsendist majanduslangust, tuleval aastal aga 4,7 protsendist kasvu. Maailmamajanduses oodatakse tänavu kolmeprotsendist langust, tuleval aastal aga 5,8 protsendist kasvu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!