10.10.2018 Kolmapäev

Hotellide liit: riik peaks end Soomes rohkem turundama

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul peaks riik tegema Soomes rohkem turundustegevust, et meelitada siia taas rohkem sealseid turiste.

"Riik peaks minu hinnangul rohkem panustama Soome turule," ütles Loodmaa BNS-ile. Tema sõnul on Soome turistide arv vähenenud peamiselt kahel põhjusel. "Üks on kindlasti maksupoliitilised asjad, mis Eestis tehtud on. Ei ole ju kellegile uudiseks, et soomlased on Eestis kogu aeg käinud spetsiifilistel ostureisidel ja kui see ei ole neile enam atraktiivne, siis nad jätavad selle tegemata," rääkis ta.

"Teine asi on ilmselt ka see, et Soomel läheb hästi ja inimestel on rohkem raha. Seega teevad nad teistsuguseid ostuotsuseid ja sõidavad kusagile mujale kaugemal, sest neil on need võimalused," lisas Loodmaa.

Lisaks Soome turistide vähenemisele teeb Loodmaale muret ka majutusasutuste kasumlikkuse vähenemine ja tööjõupuudus. "Sektoris on väga selgelt tööjõuprobleemid ja nende lahendamine on lähiaastatel meie jaoks suur väljakutse," märkis ta.

Loodmaa sõnul on tänavune aasta majutusasutustele möödunud samas suhteliselt ootus- ja tavapäraselt. "Kui eelmine aasta oli eelkõige Tallinnale väga hea tänu eesistumisele, siis see aasta ei ole olnud suurt tagasilööki, mis on tähtis," rääkis  EHRL-i juhatuse esimees.

Tema sõnul on praegu veel vara prognoosida, kas sarnasel viimastele aastatel on aastavahetuse perioodil oodata taas Vene turistide arvu kasvu. Täpsemalt saab Vene turistide tänavust huvi Eesti vastu Loodmaa sõnul kommenteerida detsembri keskpaigas.

"See, mis täna turismis toimub on see, et inimesed teevad oma ostuotsuseid järjest viimasel hetkel," tõdes Loodmaa.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes