02.07.2021 Reede

Euroopas ühtlustati suunisega laenude nõudeid

Juuni lõpus hakkasid Euroopa Liidu pankadele kehtima ühtlustatud laenude väljastamise ja järgimise põhimõtted, mis on finantsjärelevalvajate poolt ühiselt paika pandud Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) suunisega. Finantsinspektsioon andis EBA suunise soovitusliku juhendina välja eelmise aasta novembris. 

Uued suunised hakkasid pankadele ning teistele krediidiandjatele, samuti ka investeerimisühingutele kehtima alates käesoleva aasta 30. juunist.
Uued suunised hakkasid pankadele ning teistele krediidiandjatele, samuti ka investeerimisühingutele kehtima alates käesoleva aasta 30. juunist. Foto: pixabay

Krediidi väljastamist ja jälgimist terviklikult käsitlev uus juhend aitab kaasa laenude andmise ja jälgimisega seotud tegevuste ühetaolisusele Euroopa pankades ja krediidiandjates, võttes arvesse ka laenuvõtja kaitse nõudeid. Juhend täpsustab nõudeid finantseerimisasutuste sisemisele juhtimiskorraldusele, protseduuridele ja mehhanismidele ning krediidiriski ja vastaspoole riski tarbija krediidivõimelisuse hindamisele. Tähelepanu juhitakse ka keskkonnakaitse edendamisele ning olulisel kohal on kliimamuutuste võimaliku mõjuga arvestamine. Uued suunised ühtlustavad Euroopa Liidus lähenemist ka vastutustundliku laenamise põhimõtetele.

Uued suunised hakkasid pankadele ning teistele krediidiandjatele, samuti ka investeerimisühingutele kehtima alates käesoleva aasta 30. juunist. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!