14.12.2018 Reede

Euroopa kommertssõidukite turg langes novembris 8 protsenti

Uute kommertssõidukite registreerimine langes Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides novembris aastaga 8 protsenti, kuid suurenes 11 kuuga 0,8 protsenti. Tegemist on kolmanda järjestikuse languskuuga, mis on suures ulatuses tingitud uute testimisnõuete kehtestamisest septembris, millele eelnevalt kasvas uute sõidukite registreerimine augustis 31,2 protsenti, selgub Euroopa Autotootjate Liidu (ACEA) andmetest.

11 kuu kokkuvõttes näitab Euroopa autoturg siiski veel väikest 0,8 protsendi suurust kasvu. Kasv on endiselt tugev Kesk-Euroopas, kus tänavu on registreeritud 9,6 protsenti rohkem uusi sõidukeid kui mullu. Suurematest turgudest on tänavu kasvanud Hispaania 8 protsenti ja Prantsusmaa 4,7 protsenti. Samas kui Itaalia turg on kahanenud 3,5 protsenti ja Ühendkuningriigi oma 6,9 protsenti.

Kokku registreeriti novembris EL-is 1,1 miljonit uut sõidukit ja aasta algusest peale on registreeritud 14,1 miljonit uut sõidukit. Eestis kahanes uute sõidukite registreerimine ACEA andmetel novembris 0,1 protsenti 2031 sõidukule ja 11 kuu kokkuvõttes suurenes 5,4 protsenti 24 274 sõidukini. Maanteeameti andmetes registreeriti aga novembris 2121 uut sõidukit, mis oleks olnud 0,7-protsendiline aastakasv.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes