28.10.2015 Kolmapäev

Autodele võiks juba talverehvid alla panna

Eesti Liikluskindlustuse Fond soovitab juba praegu autodele talverehvid alla panna, sest igal aastal kasvab musta jää tulekuga liikluses hüppeliselt õnnetusjuhtumite arv.

Naastrehvide kasutamine on Eestis lubatud 15. oktoobrist  31. märtsini
Naastrehvide kasutamine on Eestis lubatud 15. oktoobrist 31. märtsini Foto: PM

"Kuigi eelnevad kaks talve on olnud suhteliselt lumevaesed ning õnneks on liikluskahjude juhtumite arv olnud veidi väiksem kui nendele eelnevatel aastatel, tuleb talv meile alati ootamatult ning seepärast oleks juba õige aeg mõelda talverehvidele," ütles fondi tarbijahariduse valdkonnajuht Jaanika Käärst BNS-ile.

Fondi statistika järgi oli 2010. aasta novembri esimesel nädalal näiteks õhutemperatuur päeval valdavalt plussis, vaid paaril ööl olid miinuskraadid, lumikate puudus. Selle nädala jooksul toimus 460 liikluskindlustusjuhtumit kahjunõuete summaga pool miljonit eurot. Sama aasta detsembri teisel nädalal oli ilm sajune ja tuisune, lumikate suurenes kohati kuni 30 sentimeetrit ning siis toimus sellel nädalal 970 liikluskindlustusjuhtumit kahjunõuete kogusummaga 1,5 miljonit eurot.

„Võrreldes lume- ja jäävaba novembri alguse nädalaga oli lumesajusel nädalal juhtumeid kaks korda rohkem, kahjunõuete summa oli aga koguni kolm korda suurem," rääkis fondi geoinfosüsteemide valdkonnajuht Ülli Reimets.

Naastrehvide kasutamine on Eestis lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini ning lamellrehvidega võib sõita aastaringselt. Oluline on kontrollida, et talvel kasutatavate rehvide minimaalne jääksügavus ei oleks alla kolme millimeetri.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes