16.08.2019 Reede

Euroopa Keskpank plaanib mahukat ergutuspaketti

Euroopa Keskpank (ECB) teatab septembris rahapoliitika istungil uuest ergutuspaketist, mis peaks ületama investorite ootused, ütles kõrge keskpanga ametnik väljaandele Wall Street Journal (WSJ).

Soome keskpanga president Olli Rehn ütles, et maailmamajanduse aeglustumise tõttu tuleb ECB välja uue ergutuspaketiga, mis sisaldab "märkimisväärset ja piisavat" võlakirjaostu ja intressimäärade langetamist.

"On oluline, et me tuleks septembris välja märkimisväärse ja mõjuva poliitikapaketiga," lausus Rehn, kes on osa ECB rahapoliitika nõukogust.

"Kui sa töötad finantsturgudega, on tihti parem teha rohkem kui vähem ja parem omada väga tugevat poliitikameetmete paketti kui peenhäälestada," lausus ta.

ECB lõpetas viimase võlakirjade kokkuostuprogrammi 2019. aasta algusest.

Eelmisel rahapoliitikaistungil juuli lõpus teatas keskpank, et kaalub uut varaostuprogrammi ja muid võimalusi, et majandust toetada ja inflatsioonieesmärki saavutada.

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Juulis aeglustus euroala inflatsioon 0,2 protsendipunkti 1,1 protsendile.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!