Teisipäev, 06 November 2018 09:26

Euroala rahandusministrid nõuavad Itaalialt uut eelarvekava

Euroala rahandusministrid asusid 5. novembri kohtumisel toetama Euroopa Komisjoni nõudmist, mille kohaselt peaks Itaalia tegema uue eelarvekava, edastas uudisteagentuur STT.

Soome rahandusministri Petteri Orpo sõnul on ministrite hinnangul Itaalia algne eelarvekava liialt suure puudujäägiga.

"Euro on täpselt nii tugev kui selle liikmesriigid ja majandused koos. Sellepärast pole tegemist vaid Itaalia enda asjaga, vaid euromaade ühise asjaga," ütles Orpo.

"Komisjoni ega teiste liikmesriikide nägemuses pole midagi ebaselget. Kuid anname palli nüüd Itaalia kätte. Ootan, et komisjoni ja Itaalia valitsuse vahel tekib konstruktiivne dialoog," lisas Orpo.

Itaalial on uue eelarvekava koostamiseks nädal.

Itaalia statistikaamet teatas oktoobri lõpus, et riigi majanduskasv aeglustus kolmandas kvartalis nullini.

Itaalia sisemajanduse kogutoodang (SKT) jäi kolmandas kvartalis muutumatuks. Riigi statistikaameti teatel oli selle taga nii vähene riigisisene nõudlus kui ka kaubandus.

Riigi peaminister Giuseppe Conte sõnul ei ole aeglustumine põhjus muretsemiseks ja seda oli ka oodata. Samas ütles ta ka, et valitsuse järgmise aasta riigieelarve, mis sai 2,4-protsendise defitsiidi tõttu Euroopa Liidus karmi vastukaja osaliseks, on vajalik, et vältida majanduslangust.

Itaalia ettevõtjate liit Confindustria teatas aga, et aeglustumises on otseselt süüdi riigi praegune valitsus ja, et kui kasv peatub, on selle taga valitsus ja ainult valitsus.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes