17.01.2024 Kolmapäev

Enefiti uus paketivalik võimaldab elektriarvet täpselt prognoosida

Alates sellest aastast pakub Eesti Energia kõiki energiatooteid ja -teenuseid tütarettevõte Enefit, mis on saanud valmis elektripakettide täpsema hinnakuva - uus lahendus võimaldab klientidel mugavalt võrrelda erinevate pakettide kuuhindu vastavalt enda elektritarbimisele.

Elektripakette saab vaadata Enefiti kodulehel ilma iseteenindusse sisse logimata.
Elektripakette saab vaadata Enefiti kodulehel ilma iseteenindusse sisse logimata. Foto: Enefit

Hiljutised elektrihinnarekordid panid paljud pered muretsema oma elektripaketi pärast. Enamasti näitavad elektrimüüjad kliendile hinda ühe kilovatt-tunni kohta ja lisanduvat kuutasu, mis ei anna selget aimu, kui suureks kujuneb igakuine elektriarve. 

Enefit lõi lahenduse, mis võimaldab prognoosida igakuist elektrikulu, lähtudes konkreetse kliendi elektrienergia tarbimismahtudest ning seeläbi aidata teha erinevate pakettide vahel sobivaim valik. 

Enefiti juhatuse liikme Deepak Ahluwalia sõnul sündis uute paketikuvade loomine mahuka arenduse tulemusel, mille eesmärk oli kliendi elu lihtsamaks teha. Suurele hulgale klientide soovidele on uues lahenduses vastu tuldud. 

„Elektripaketi valikust sõltub oluline osa inimeste igakuistest väljaminekutest, mistõttu tuleb see valik teha nutikalt ja reaalset kulu silmas pidades, et arvet saades ei tekiks ebameeldivaid üllatusi,“ ütles Ahluwalia. „Enefit töötas uue paketivaliku välja koostöös klientidega, kaasates neid arenduse erinevatesse etappidesse ja testidesse. Seetõttu olen kindel, et uue, lihtsama ja kliendikesksema ilme saanud lahendus aitab teha inimestel paremaid valikuid.“ 

Kõiki Enefiti pakutavaid fikseeritud ja börsihinnaga pakette saab nüüdsest valida ka sajaprotsendiliselt taastuvenergia põhistena ja mõistliku hinnaga, mis oli samuti üks klientide väljendatud ootusi. Lisaks saab paketti valida ühe- või kahetariifsena ehk eristada päevase ja öise elektrihinna, mis võimaldab tarbimist juhtida soodsamale ajale ning teenida selle arvelt säästu. 

„Kliendid hoolivad aina rohkem keskkonda säästvast ja jätkusuutlikust tarbimisest, mistõttu soovime neile roheteekonna partnerina pakkuda laiemat valikut rohelisi elektripakette,” lausus Ahluwalia. „Rohelist paketti valides panustavad kliendid puhtama tuleviku loomisesse, sest nende elekter tuleb täies mahus taastuvenergia tootmisest ja võimaldab pikas perspektiivis roheenergiat rohkem turule tuua. Lisaks ilmestab uus paketikuva seda, et rohelised elektripaketid ei ole tavalistest märkimisväärselt kallimad.“  

Elektripakette saab vaadata Enefiti kodulehel ilma iseteenindusse sisse logimata, kus saab oma ühe kuu tarbimise mahu käsitsi sisestada. Täpsete tarbimisandmete automaatseks kasutamiseks paketihinna arvutamisel peaks klient sisenema iseteenindusse. Kui inimene ei ole Enefiti klient, saab ta anda Eleringi kodulehel Enefitile ligipääsu oma tarbimisandmetele ning siis Enefiti iseteeninduses oma prognoositavaid elektri kuuhindasid näha. Tuleks arvestada, et kuvatavale elektrikulule lisanduvad võrgutasu, taastuvenergia tasu ning ja elektriaktsiis.  

Enefit on Eesti Energia tütarettevõte, mis pakub alates 1. jaanuarist 2024 seniseid Eesti Energia energiatooteid ja -teenuseid: elektrit ja gaasi, päikese- ja salvestuslahendusi, koduseid ja avalikke elektriautode laadimislahendusi, kindlustust, elektritöid ning küttelahendusi. Kõik senised Eesti Energia kliendid on alates 2024. aastast Enefiti kliendid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255