19.01.2022 Kolmapäev

Suured elektriarved on pannud korralisest autohooldusest loobuma

Detsembris suurenenud kütte- ja elektriarvetest tingituna on Topauto andmetel märgatavalt tõusnud inimeste hulk, kes on hakanud tühistama regulaarseid autohoolduse aegu, et oma kulusid optimeerida.

Märgatavalt on tõusnud inimeste hulk, kes on hakanud tühistama regulaarseid autohoolduse aegu, et oma kulusid optimeerida.
Märgatavalt on tõusnud inimeste hulk, kes on hakanud tühistama regulaarseid autohoolduse aegu, et oma kulusid optimeerida. Foto: pixabay

Korraliste hoolduste edasilükkamine kevadesse või suvesse pole Topauto väitel siiski mõistlik, kuna hooldamata jäetud auto võib hiljem tekitada hoopis suurema remondikulu.

Topauto vanemhooldusnõuniku Dan Mustjatse kinnitusel on aasta algusest Topauto hoolduses vabanenud arvestatav hulk aegu, mis pole tavapärane. "Täiesti arusaadavalt on inimesed mures oma elektriarvete pärast, ent auto pikemalt hooldamata jätmine ei pruugi olla kõige mõistlikum, sest see võib tulevikus tuua kaasa kopsakaid lisakulusid,“ selgitas Mustjatse.

Tema sõnul tuleks kindlasti õigel ajal vahetada mootori- ja käigukastiõli, pidurisüsteemi osi ning samuti ei tasu eriti talvisel ajal jätta vahetamata kulunud talverehve.

Maksimaalselt tohiks auto korralist hooldust edasi lükata mitte rohkem kui kuu, vastasel korral võib probleeme tekkida näiteks liisingu tingimustega, hiljem võib probleeme olla tagasiostu ja garantiitingimuste täitmisega,

ütles Mustjatse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!