11.11.2022 Reede

Eesti Energia koduklientide keskmine elektriarve kahanes oktoobris

Eesti Energia kodukliendile väljastatud oktoobrikuu keskmine elektriarve oli 45 eurot, mis on 13 protsenti septembrikuu keskmisest väiksem ning sarnasel tasemel juunikuuga.

Eesti Energia kodukliendid said oktoobris väiksema elektriarve.
Eesti Energia kodukliendid said oktoobris väiksema elektriarve. Foto: Eesti Energia

Eesti Energia kliendid said tänu energiahüvitistele kokkuhoidu oktoobri arvetelt ligi 4 miljoni euro ulatuses, teatas ettevõte.

Eesti Energia juhatuse liikme Agnes Roosi sõnul oli väiksemate arvete taga kolm tegurit: universaalteenuse lansseerimine, langenud börsihind ning riiklikud energiahüvitised. "Energiahüvitiste mõju arvetele on neist kolmest kahtlemata suurima mõjuga," tõdes Roos. 

Toetus rakendub, kui elektrienergia hind ületab 8 senti kilovatt-tunni eest ja kompensatsiooni suurus on kuni 5 senti kilovatt-tunni eest. Elektritoetus kajastub elektriarvel automaatselt ning selleks ei pea ise midagi tegema.

Eesti Energia koduklientidest on tänaseks ligi 136 000 otsustanud liikuda universaalteenusele, 29 000 klienti otsustas neile saadetud universaalteenuse pakkumisest loobuda ja jääda varasemale paketile.

"Eelkõige on need olnud börsipaketi kliendid, sest usuvad, et suudavad panna hinnakõikumised enda kasuks tööle. Võrreldes universaalteenusega püsib keskmine börsihind hetkel kõrgemal tasemel, kuid võimaldab ajastada oma elektritarbimist soodsama hinnaga tundidele. Nõnda saavadki nutikate tarbimist juhtivate lahenduste kasutajad sageli nautida soodsamaid hindu," märkis Roos.  

Ta rõhutas aga, et toetuste, pakettide ja hindade virvarris ei tasu unustada lihtsat tõde, et kõige soodsam elekter on tarbimata elekter ehk rõhku tuleks panna energia kokkuhoiukohtade leidmisele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!