gif Company 930x140 ee

 

15.07.2014 Teisipäev

Eesti Post loodab hinnatõusust lisatulu saada

Eesti Post loodab hinnatõusust lisatulu saada
Eesti Post loodab hinnatõusust lisatulu saada Foto: PM

Septembris rakenduvast keskmiselt 18,2 protsendi suurusest hinnatõusust ootab Eesti Post lisatulu 2 miljonit eurot aastas.

Eesti Posti käesoleva aasta esimese kvartali universaalse postiteenuse tulu oli 3 miljonit eurot. Mahtude samaks jäädes kasvaksid hinnatõusuga tulud kvartalis ligi 500 000 euro võrra. Aastane postiteenuse tulude kasv kujuneks seega hinnanguliselt kuni 2 miljoni suuruseks. Postiteenuse mahtude languse jätkudes võib tegelik mõju väiksemaks osutuda, selgub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi analüüsist.

Tasude tõstmisel keskmiselt 18,2 protsendi võrra tõuseksid iga Eesti elaniku postiteenuse kasutamisega seonduvad kulud ministeeriumi arvutusel aastas keskmiselt 0,94 euro võrra. Konkurentsiamet on seisukohal, et nimetatud kulude tõus on marginaalne ning see ei vähenda postiteenuse kättesaadavust.

Eesti Post teatas esmaspäeval, et plaanib alates septembrist tõsta postiteenuste hindu. Hinnatõus puudutab kõiki universaalseid postiteenuseid, mis tõusevad keskmiselt 18,2 protsenti. Hinnad tõusevad nii sisemaistel kui rahvusvahelistel kirjadel ja pakkidel kaaluga kuni 20 kilogrammi. Näiteks siseriikliku lihtkirja saatekulu tõuseb 45 sendilt 55 sendile.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes