05.03.2019 Teisipäev

Eesti jaekaubanduse mahu kasv oli jaanuaris EL-is üks suuremaid

Eesti jaekaubanduse mahu kasv oli jaanuaris Euroopa Liidus üks suuremaid, kerkides kuuga 1,9 protsenti.

Euroalal suurenes jaekaubanduse maht jaanuaris aastaga 2,2 protsenti ja kuuvõrdluses 1,3 protsenti. Euroopa Liidus kerkis jaekaubanduse maht aastaga 2,5 protsenti ning kuuvõrdluses 1,1 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Võrreldes detsembriga kerkis jaekaubanduse maht jaanuaris enim 3,3 protsenti Saksamaal ja Maltal ning 1,9 protsenti Eestis ja Rumeenias. Maht langes 2,1 protsenti Soomes, 1 protsent Sloveenias ning 0,7 protsenti Taanis ja Austrias.

Mittetoidukaupade osas suurenes jaekaubanduse maht euroalal kuuvõrdluses 1,7 protsenti, Euroopa Liidus 1,7 protsenti. Autokütuse müügi maht suurenes 1,6 protsenti ning toidu, jookide ja tubaka maht 0,6 protsenti.

Aastavõrdluses oli suurim tõus 11 protsenti Sloveenias, 8,1 protsenti Iirimaal ning 6,7 protsenti Rumeenias. Suurim langus oli 1,3 protsenti Soomes ning 0,3 protsenti Taanis. Eestis tõusis jaekaubanduse maht aastaga 5,5 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!