24.09.2018 Esmaspäev

Eesti Energia tõi turule võrdsete osamaksetega elektripaketi

Eesti Energia tõi turule Eestis ainulaadse võrdsete osamaksetega elektripaketi Võrdne, lisaks võrdsetele osamaksetele sisaldab pakett ka kahte kindlustust.

Võrdsete osamaksetega elektripaketiga on võimalik talvised kõrgemad energiakulud ühtlasemalt aasta peale jaotada, teatas Eesti Energia. Võrdne pakett sisaldab lisaks kahte kindlustust, mis aitab korvata elektriseadmete ja -süsteemiga toimunud õnnetuste tagajärjed.

Eesti Energia erakliendi ärijuht Ester Ausmehe kinnitusel pakub ettevõte ainsa energiamüüjana Eestis võimalust jagada kogu elektriarve ehk elektrienergia maksumus, võrguteenuse tasu, taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis aasta peale võrdseteks makseteks.

"Kui kliendi tarbimine peaks võrreldes prognoosiga oluliselt muutuma, siis korrigeeritakse võrdset makset jooksvalt ning sellest antakse kliendile aegsasti teada. Kokkuvõttes ei pea klient kordagi tegema ühtegi lisamakset ning ei maksa kunagi rohkem ega vähem kui on tegelikud kulud," ütles Ausmees.

Nagu kõigi teiste Eesti Energia elektripakettide puhul, saab ka Võrdse paketi puhul sõlmida Rohelise Energia lepingu, millega on igal kliendil võimalik valida, millisel viisil toodetud energiat ta soovib tarbida.

Võrdne pakett sisaldab kahte kindlustust, mis tähendab, et elektriseadmete ja elektrisüsteemiga toimunud õnnetuse korral korvatakse kahjud.

"Koostöös If Kindlustusega töötasime välja lahenduse, mis on klientidele võimalikult paindlik ja mugav. Võrdses paketis on elektriseadmete kindlustuse omavastutuse määr väiksem kui tavaliselt kodukindlustuses, 50 eurot. Elektrisüsteemi rikke kindlustuse puhul omavastuse määra ei rakendata," lisas Ausmees.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul hüvitab If igal aastal sadu elektrihäiretest ja seadmete üle- või alapingest tingitud kahjusid. "Need kahjud võivad ulatuda tuhandete eurodeni ning ilma vastava kindlustuskaitseta tuleb seadmed omast taskust remontida või välja vahetada," ütleb Sepp.

Elektriseadmete kindlustus aitab korvata koduste elektriseadmete äkilist ja ettenägematut välise asjaolu tõttu rikkiminekut. Seadmed on paketiga kindlustatud kuni 1500 euro ulatuses.

Elektririkke kindlustus on kasulik, kui on toimunud koduse elektrisüsteemi kahjustumine, mis vajab osade parandamist või asendamist. Võrdse paketiga kaasnev elektrisüsteemi rikke kindlustus katab kuni 100 eurot Eesti Energia elektriku väljakutse arvest, mis on ligikaudu kolm töötundi.  

Kindlustusteenuse pakkuja on If P&C Insurance AS.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!