20.04.2020 Esmaspäev

E-kaubanduse maht tegi kõva tõusu

Eesti E-kaubanduse Liidu teatel kasvas e-kaubanduse maht märtsis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 85 protsenti. Sagenenud e-poodlemise juures soovitab liit ostude tegemisel alati veenduda, et tegemist on usaldusväärse e-kaupmehega.

Sagenenud e-poodlemise juures soovitab liit ostude tegemisel alati veenduda, et tegemist on usaldusväärse e-kaupmehega.
Sagenenud e-poodlemise juures soovitab liit ostude tegemisel alati veenduda, et tegemist on usaldusväärse e-kaupmehega. Foto: Pixabay

E-poe turvalisuses veendumiseks soovitab liidu tegevjuht Tõnu Väät kontrollida, kas e-poe esilehel on olemas ettevõtte kontaktandmed, ka on enne tehingu tegemist oluline tähelepanelikult läbi lugeda ostu-, tarne-, garantii- ja tagastustingimused, et vältida hilisemaid ebameeldivusi.

Tundmatust poest ostu tegemise eel soovitab Väät uurida e-poe kodulehelt tarbijate tagasisidet ning otsida taustainfot internetist. 

Välismaiste e-kaupmeeste puhul soovitab Väät eriti tähelepanelik olla – e-pood võib olla küll eestikeelne, kuid kui see on registreeritud mõnda teise riiki, ei pruugi see tegutseda vastavalt Euroopa Liidu seadustele.

Kui hind on ikka uskumatult soodne, tasub valvas olla. Kui veebist ei ole võimalik leida müüja kontaktandmeid või e-poe enda lehel puuduvad kommentaarid või tagasiside ostjatelt, tasub olla skeptiline. Nii saad vältida olukorda, kus annad heas usus oma krediitkaardi andmed e-poele, kes neid hiljem omavoliliselt ära kasutab.

Samuti tasuks Väädi hinnangul suhtuda kriitiliselt välismaistesse oksjonikeskkondadesse, seda eriti kasutatud asjade ostmise puhul.

 Kõige mõistlikum on Väädi sõnul teha oste tuntud e-poodidest ning võimalusel eelistada kohalikke e-poode, toetades seeläbi Eesti kaupmehi ja tootjaid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes