gif Company 930x140 ee

 

28.07.2015 Teisipäev

BLRT: Gnidin tahab sundida vahendeid valimata dividende maksma

BLRT: Gnidin tahab sundida vahendeid valimata dividende maksma
BLRT: Gnidin tahab sundida vahendeid valimata dividende maksma Foto: PM
BLRT Grupi hinnangul soovib väikeaktsionär Mihhail Gnidin sundida ettevõtet vahendeid valimata dividende maksma, arvestamata arengustrateegiat, mis aitas ületada majanduskriisi ja parandada ettevõtte tulemusi.

BLRT Grupi pressiesindaja Katerina Danilova sõnul esitasid aktsionärid Mihhail Gnidini eestvedamisel esmaspäevase seisuga enam kui 120 kirjalikku pöördumist, milles oli kokku üle 1400 küsimuse ja päringu grupi juhatusele.

"Kahjuks me näeme, et antud juhul proovib Mihhail Gnidin avaldada mõju BLRT Grupi juhtkonnale ja aktsionäridele eesmärgiga sundida vahendeid valimata dividende välja maksma, vaatamata ettevõtte kinnitatud arengustrateegiale, mis aitas ületada masu ning märkimisväärselt parandada ettevõtte tulemusi," rääkis Danilova BNS-ile.

Danilova sõnul esitas Gnidin kaks päeva enne üldkoosoleku läbiviimist 181 küsimust 12 teemal, kuigi päevakord oli avalikustatud kolm nädalat varem. "Enamusele küsimustest sai aktsionär vastused üldkoosolekul. Vastamine nendele küsimustele, mis nõudsid info analüüsimist või kontserni välismaa ettevõtetest info saamist, nõudis aega. Juhatus võttis endale kohustuse vastata ilma viivituseta ning kutsus aktsionäri vastuste saamiseks kohe kui need olid valmis," lisas Danilova.

"BLRT Grupp on alati esitanud ja on valmis ka edaspidi esitama soovitud informatsiooni kontserni tegevusest vastavalt seadusele," märkis ta.

BLRT Grupi väikeaktsionäri Mihhail Gnidin teatas esmaspäeval, et tema hinnangul varjab BLRT Grupp aktsionäride eest olulist infot majandusaasta aruande kohta ja ignoreerib kirjalikke teabenõudeid. "Üldkoosolekul, kus osalesid ka teised aktsionärid, infot ei antud. Samuti ei tehtud seda ka kirjalikult, mis võimaldaks info jagamist teiste aktsionäridega; teave esitati vaid meie esindajale ja suuliselt, teisi väikeaktsionäre sellest ei teavitatud," ütles Gnidin pressiteates.

19. juunil 2015 toimunud BLRT Grupp AS-i üldkoosoleku ettevalmistamise käigus esitasid aktsionärid Gnidini sõnul BLRT juhatusele hulgaliselt küsimusi ettevõtte majandusaasta aruande kohta. Aktsionäride hinnangul ei selgu majandusaasta aruandest mitmed olulised küsimused, mistõttu ei ole BLRT raamatupidamine piisavalt läbipaistev ja tekitab kahtlusi juhatusepoolsete kuritarvituste osas.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes