06.04.2020 Esmaspäev

40 miljonit teedesse, 17 miljonit raudteesektorile

Lisaks teedele võimaldab lisaeelarve toetada raudteesektorit.
Lisaks teedele võimaldab lisaeelarve toetada raudteesektorit. Foto: Pixabay

Valitsus suunab lisaeelarvega ca 40 miljonit teedesse ning toetab langenud veomahtudega raudteesektorit 17 miljoni euroga.

Peame kriisis suunama rohkem raha majandusse ning saame tänu sellele pakkuda inimestele tulevikuks kvaliteetsemat transporditaristut. Majanduse elavdamiseks suurendame riigi kui tellija rolli turul juba sel aastal,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Kohalikud omavalitsused saavad lisaeelarvega läbi tasandusfondi teede ja tänavate remondiks ning kruusateede kõvakatte alla viimiseks täiendavalt 30 miljonit eurot. Ühtlasi saab Maanteeamet ehitusmahtude suurendamiseks täiendavalt 10 miljonit eurot, mis suunatakse samuti peamiselt kruusateedele katete ehitamiseks.

Lisaks teedele võimaldab lisaeelarve toetada raudteesektorit.

Märtsi lõpus valminud uuring näitas, et maanteedel kaubaveomahud pole langenud, kuid sama ei saa öelda raudtee kohta. Reisijate- ja kaubaveo mahud on märkimisväärselt kahanenund ning nii Elroni kui ka Operaili toimetulek on saanud kõvasti mõjutada,“ sõnas Aas.

Valitsus kavatseb lisaeelarvega toetada raudteesektorit täiendava 17 miljoni euroga, millega võimaldatakse AS Eesti Raudteel toetada langenud veomahtudega ettevõtteid ja ära hoida raudtee veotariifide hinnakasv.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!