25.05.2022 Kolmapäev

1Partner: turistidega on tulnud ka Tallinna üürituru defitsiit

1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on turismi taastumisega uus hoog sees ka lühiajalise korterirendi äril, mis on Tallinna üürikorterite turul vastu suve toonud kaasa defitsiidi ja hinnatõusu

Üüriturul on pöörane hinnatõus.
Üüriturul on pöörane hinnatõus. Foto: unsplash

"Pandeemia esimestel kuudel kadus lühiajalise rendiga tegelenutel klientuur praktiliselt üleöö ja paljud korterid anti mingigi rahavoo tagamiseks suhteliselt soodsalt pikemaks ajaks üürile. Esmalt jõudsid hinnad vaid loetud kuudega tagasi endisele tasemele, kuid sel kevadel on hinnatõus tänu lühiajalise rendituru tugevale tagasitulekule märgatav," kommenteeris Vahter, kelle sõnul odavamate korterite hindadele oluline mõju ka suurel hulgal Eestisse jõudnud sõjapõgenikel, kes endale püsivat elupaika leida püüavad.

Vahter tõi näitena ühe konkreetse kahetoalise korteri vanalinna piiril, mille eest küsiti veel eelmisel sügisel üüri 700 eurot, kuid mais läks see kaubaks juba 150 eurot kallimalt ehk 850 euro eest kuus. "Tänu turismi taastumisele läksidki kõigepealt hinda lühiajalise rendi jaoks sobilikumad piirkonnad, ennekõike vanalinn ja seejärel südalinn, kuid nüüdseks on trend hakanud laienema ka kesklinnast kaugemale, näiteks Kalamajja," selgitas ta pressiteates. 

Statistikaameti andmetel jäi märtsis välisturistide arv Eestis pandeemiaeelsele ajale umbes kolmandiku võrra alla, kuid siseturistide arv lõi uue rekordi.

Praegust trendi vaadates tundub, et ootused algavale turismisuvele on ettevõtjatel väga kõrged,

nentis 1Partneri juht.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!