gif Company 930x140 ee

 

Küsimused-vastused: Maksud
Teisipäev, 29 Juuli 2014 12:27

Kuidas kajastada käibemaksu arvetel?

Käibemaksuseaduses § 37 on öeldud et arvel peab olema märgitud summa koos käibemaksuga ja ilma käibemaksuta. Kui arvel on iga real märgitud käibemaksuga summa (iga kauba kohta) ja lõpus on kogusumma käibemaksuga, käibemaks eraldi ja tasumisele kuuluv summa. Kas nii on õige arvet kajastada? Kui kriitiline see on, kui kirjutame kohe iga kauba reale summa koos käibemaksuga?

Vastab Maksu- ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist Ain Ulmre:

Rahandusministeerium koostöös Ernst ja Young Baltic AS-iga viib läbi küsitluse era- ja avalikus sektoris, et uurida võimalusi ja majanduslikku mõju e-arvete laiemaks  kasutuselevõtuks. Eesmärk on toetada ja anda soovitusi sujuvaks üleminekuks e-arvetele era- ja avaliku sektori  vahelises suhtlemises 2016. aastaks.

Krediidikorraldusettevõtte Intrum Justitia viimasest Euroopa maksetavade uuringust selgub, et 24 protsenti Eesti ettevõtetest ei palka uusi töötajaid ja 11 protsenti on sunnitud koondama töötajaid hilinenud maksete tõttu.

IRL-i Riigikogu fraktsioon soovitab käibemaksuseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt nõutakse 1000 eurot ületavate tehingute deklareerimist, teine lugemine katkestada, kuna IRL-i hinnangul selle vastuolu põhiseadusega on endiselt lahendamata.

Maksu- ja Tolliamet (MTA) plaanib poole aastaga luua info kogumise ja töötlemise süsteemi, mis peale käibemaksuseaduse kehtima hakkamist peaks aastas läbi töötama kuni 65 miljoni arve andmed.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes