TRK 1140x140 ee gif
Küsimused-vastused: Maksud

Otsekorraldused asenduvad veebruaris e-arve püsimakse teenusega, teatas Ahti Allikas Itella Information Business Groupist kolmapäeval BNS-is pressibriifingul, mis keskendus otsekorraldusteenuselt e-arvele üleminekule.

Meie firmale osutas seadmete remonditeenust Läti firmale. Teenus osutati 24. aprillil, olemas on ka vastav akt. Arve väljastati 2. mail. Küsimusele, millal deklareeritakse teenuste käive, vastas Läti firma, et mais. Ma tegingi nii nagu Läti firma ehk deklareerisin pöördmaksustamist maikuu KMD-l. Kas tegin õigesti?

Vastab Tanel Molok, jurist, Advokaadibüroo SORAINEN:

Remondifirma esitas kahjude likvideerimise arve otse ettevõttele. Kindlustusselts esitas eelnevalt garantiikirja ettevõttele hüvitise tasumisest, mille hulka ei kuulu omavastutus + käibemaks. Ettevõte tegi avalduse seltsile, et see tegelikult hüvitaks kindlustushüvitise otse remondifirmale. Kas remondifirma peab tegema arve ümber omavastutuse ja käibemaksu osaga summale, nagu nõuab ettevõtte raamatupidamine? Või saab raamatupidamine aktsepteerida täissummas arvet, aga võttes aluseks arve ja garantiikirja hüvitise tasumise kohta, saab teostada makse puuduva summa kohta vaid omavastutuse ja käibemaksu osas?

Vastab MTA spetsialist Kaia:

Kuidas peab käibemaksuseaduse järgi (§ 37 tähenduses) käibemaksukohuslane vormistama arve eraisikust tarbijale? Näiteks parkimise eest - summa 15 eurot koos käibemaksuga?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes