28.01.2019 Esmaspäev

Kui kaua võib arve esitamisega venitada?

Kui kaua hiljem võib arve esitada? Kas pean seda aktsepteerima, kui esitatakse ligi pool aastat hiljem? Väga mõjutamiseks vist variante ei ole?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Käibemaksuseaduse (KMS) § 37 lõige 1 näeb ette, et maksukohustuslane on kohustatud väljastama kauba võõrandamise või teenuse osutamise korral arve seitsme kalendripäeva jooksul, arvates käibe tekkimisest. Seaduses ei ole sätestatud tähtaega, mille möödumisest alates ei ole lubatud arvet esitada. Nõuete aegumist reguleerib tsiviilseadustiku üldosa seadus, mille § 146 lõige 1 näeb üldreeglina ette, et tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Teenuse või kauba saamise korral kuulub selle eest väljastatud arve tasumisele vaatamata tõsiasjale, et arve esitaja on rikkunud KMS-st tulenevat nõuet arve esitamise aja ja oma maksustatava käibe toimumise kajastamise kohta õiges maksustamisperioodis. Mis puudutab sellises olukorras arve deklareerimist ja käibemaksukohustust, siis...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes