TRK 1140x140 ee gif
Küsimused-vastused: Maksud

Millisel juhul saab käibedeklaratsiooni lisas kajastada arveid summeeritult?

Vastab Häli Jürimäe, vandeadvokaat, Aivar Pilv advokaadibüroo:

Eesti firma (käibemaksukohustuslane) osutab programmeerimisteenust Hiina firmale. Kas see on teenus, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti ning käibemaksumäär on 0%? Kui jah, siis mis viide peab arvel täitama?

Vastab Maksu- ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist Ain Ulmre:

Õiguskantsleri hinnangule ei ole 1000-euroste arvelduste maksuametile deklareerimine põhiseadusvastane.

Teisipäev, 29 Juuli 2014 12:27

Kuidas kajastada käibemaksu arvetel?

Käibemaksuseaduses § 37 on öeldud et arvel peab olema märgitud summa koos käibemaksuga ja ilma käibemaksuta. Kui arvel on iga real märgitud käibemaksuga summa (iga kauba kohta) ja lõpus on kogusumma käibemaksuga, käibemaks eraldi ja tasumisele kuuluv summa. Kas nii on õige arvet kajastada? Kui kriitiline see on, kui kirjutame kohe iga kauba reale summa koos käibemaksuga?

Vastab Maksu- ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist Ain Ulmre:

Rahandusministeerium koostöös Ernst ja Young Baltic AS-iga viib läbi küsitluse era- ja avalikus sektoris, et uurida võimalusi ja majanduslikku mõju e-arvete laiemaks  kasutuselevõtuks. Eesmärk on toetada ja anda soovitusi sujuvaks üleminekuks e-arvetele era- ja avaliku sektori  vahelises suhtlemises 2016. aastaks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes