07.03.2019 Neljapäev

Valitsus toetas maksukohustuslaste registri regulatsiooni ühtlustamist

Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil rahandusminister Toomas Tõniste ettepanekul maksukohustuslaste registri uue põhimääruse, mis korrastab ja ühtlustab Maksu- ja Tolliameti (MTA) andmete ja registrite regulatsiooni.

Registri põhimääruses sisalduvad registri koosseis ja andmekoosseisud, andmete töötlemise kord, registri vastutavad ja volitatud töötlejad, andmete kaitse ja järelevalve, samuti registri rahastamine ja likvideerimine. Määruse viie lisaga sätestatakse nende alamregistrite andmekoosseisud, mis on oluliselt mahukamad määruse eelnõus nimetatud alamregistrite omast, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eelnõu reguleerib võrreldes kehtiva määrusega täpsemalt MTA tegevust andmekogu pidamisel. Lisaks muutub põhimäärus kooskõlla asjakohase terminoloogiaga ja praktikaga, samuti on ühtlustatud põhimääruse erinevate osade detailsust.

MTA andmekogud, mis ei kasuta maksukohustuslaste registri isikuandmeid ja omavad iseseisvat andmekoosseisu, jäävad ka edaspidi eraldiseisvateks andmekogudeks koos oma põhimäärustega. Nendeks on näiteks läbivalgustuspiltide andmekogu ning automaatne numbrituvastuse süsteem.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!