23.12.2014 Teisipäev

Uuest aastast muutub kultuuritöötajate töölepingute sõlmimise kord

Tuleva aasta algusest jõustuvad mitmed kultuurivaldkonda reguleerivad seadusemuudatused, mis puudutavad näiteks loominguliste töötajate töölepinguid, loomeliitude üle arvestuse pidamist ja ka kunstiteoste tellimise korda.

Uuest aastast muutub kultuuritöötajate töölepingute sõlmimise kord
Uuest aastast muutub kultuuritöötajate töölepingute sõlmimise kord Foto: PM

1. jaanuaril jõustub etendusasutuse seaduse ja rahvusooperi seaduse muudatus, mis täpsustab loomingulises valdkonnas töölepingute sõlmimise korda, teatas kultuuriministeerium. Edaspidi võib samasisulise töö tegemiseks sõlmida tähtajalist lepingut reeglina kaks korda järjest. Erandiks on etendusasutuse loomingulise juhiga sõlmitavad tähtajalised töölepingud, mis ei muutu järjestikuse pikendamise tulemusel lõpuks tähtajatuks.

Kunstiteoste tellimise seaduse muudatused, mille tulemusel muutub kunsti tellimine avalikku ruumi selgemaks ja hõlpsamaks, jõustuvad tuleva aasta 1. veebruaril.

Ka hakkab uue aasta esimesest päevast kehtima loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatus, mille alusel võetakse kasutusele loomeliitude andmekogu. See võimaldab pidada loomeliitude üle arvestust ja teostada järelevalvet loomeliitude seadusega kehtestatud nõuete täitmise üle. Lisaks aitab andmekogu paremini planeerida loomeliitudele makstava toetuse suurust ja on abiks ka loomeliitudele arvestuse pidamisel oma liikmeskonna üle.

Tulumaksuseaduse muudatus täpsustab stipendiumide mõistet ning määratleb, millal ja kellele ning mis ulatuses võib stipendiumi maksta. Sellega seonduvalt muudeti Eesti Kultuurkapitali seadust, et tagada kultuurkapitali makstavate toetuste tulumaksuvabastus, needki muudatused jõustuvad 1. jaanuarist.

Lisaks hakkab kehtima muinsuskaitseseaduse ning kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seaduse muudatus, mis hõlmab väärteokoosseise ning on seotud karistusõiguse üldise ülevaatamisega justiitsministeeriumi algatusel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!