22.07.2014 Teisipäev

Firmad peavad hakkama koostama tegevuskava lõhnahäiringu lõpetamiseks

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus saatis kooskõlastamiseks uue atmosfääriõhu kaitse seaduse eelnõu, mille järgi peavad välisõhku rikkuvad ettevõtted koostama konkreetse tegevuskava ja tegema vastavad investeeringud häiringu lõpetamiseks.

Keit Pentus-Rosimannus, keskkonnaminister
Keit Pentus-Rosimannus, keskkonnaminister Foto: PM

Uue seaduse järgi tuleb edaspidi arvestada just asjassepuutuvate ettevõtete tegevuse koosmõju terves piirkonnas ja lõhnaainete piirväärtuste ületamise korral tuleb ettevõtetel koostada konkreetne tegevuskava häiringu lõpetamiseks, teatas ministeerium.

Kavad esitatakse keskkonnaametile, mis modelleerib läbi kavade mõju õhukvaliteedile. Kui planeeritud tegevuste mõju pole piisav, saab amet nõuda lisameetmeid. Samuti saab kava tunnistada ebapiisavaks hiljem, kui selgub, et tegevused pole soovitud tulemust andnud.

"Uue eelnõu kohaselt ei tohi lõhnatase normi ületada, olgu selle põhjustajaid üks või mitu," selgitas keskkonnaminister.

"Inimeste lõhnataju on erinev ning seetõttu on lõhnataseme hindamine keeruline ja aeganõudev töö. Kindlasti võtavad ka ettevõtete investeeringud aega ning kõik probleemid ei lahene üleöö. Uus seadus annab aga senisega võrreldes nii ettevõtetele kui kohalikele elanikele selgema teadmise, kuidas probleeme ära hoida ning nende korral tegutseda," ütles keskkonnaminister.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes