27.08.2014 Kolmapäev

Abielude sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutusi saab uue regulatsiooni

Siseministeerium saatis kooskõlastamisele perekonnaseisutoimingute seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille üks eesmärk on anda võimalus sõlmida abielu ka väljaspool perekonnaseisuasutust.

Abielude sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutusi saab uue regulatsiooni
Abielude sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutusi saab uue regulatsiooni Foto: PM

Seaduse eesmärgiks on sätestada üheselt koht, kus on võimalik abielu sõlmida ning sealhulgas anda võimalus sõlmida abielu abiellujate ja maavalitsuse perekonnaseisuametniku kokkuleppel määratud kohas väljaspool perekonnaseisuasutust.

Perekonnaseisuasutuste ametnikud on ka seni sõlminud abielusid väljaspool perekonnaseisuasutusi, kuid õiguslikku regulatsiooni selle suhtes varem ei olnud.

Kuna väljaspool perekonnaseisuasutust abielu sõlmimise puhul on tegemist nii ajalist kui ka rahalist ressurssi nõudva tegevusega, siis tuleb selle eest lisaks abielukande tegemise eest ettenähtud riigilõivule maksta ka eraldi tasu, mille kehtestamise õigus nähakse ette siseministrile kui valdkonna eest vastutavale ministrile.

Tallinna perekonnaseisuametil kui kohaliku omavalitsusüksuse pädeval asutusel on kehtestatud hinnakiri, mille alusel abielu sõlmimise teenust väljaspool perekonnaseisuametit osutatakse, sest kohalikul omavalitsusel on erinevalt maavalitsustest õigus selline teenuste hinnakiri kehtestada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes