09.11.2020 Esmaspäev

Millal on töötajal õigus saada tasustatud vaba aega?

Töösuhetes on tööandja peamiseks kohustuseks anda töötajale tööd ja maksta töö tegemise eest töötasu. Töötaja põhiliseks kohustuseks on teha tööd.

Jana Reitsakas, vandeadvokaat, Advokaadibüroo REMO´s
Jana Reitsakas, vandeadvokaat, Advokaadibüroo REMO´s Foto: erakogu

Need kohustused on esmapilgul omavahel otseses seoses. Kui töötaja tööd ei tee., ei pea ka tööandja töötasu maksma. Samas aga elu ei ole nii lihtne ja lisaks tööelule on töötajal ka eraelu. Neid tuleb küll hoida lahus, aga alati see ei õnnestu. Seadusandja on sellega arvestanud ja proovinud leida balansi töötaja ja tööandja huvide vahel ja ette näinud mõningaid olukordi, kus tööandja peab maksma töötasu ka siis, kui töötaja tööd ei tee.

Üks minu klient, kes on tööandja ligi sajale töötajale, naljatas, et kui tööandja peab vahel maksma töö mittetegemise eest palka, arvestades poolte võrdsuse põhimõtet, võiks töötaja vahel tööd tegema ka tasuta. Nii see siiski ei ole. Antud artiklis pöörame tähelepanu nendele üksikutele juhtumitele, kus töötajale tuleb...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!