TRK 1140x140 ee gif
30.10.2019 Kolmapäev

Kuidas arvestatakse puhkusekompensatsioon kui tööleping lõpetatakse rasedus- ja sünnituspuhkuse viimasel päeval?

Riina Vään, õigusõpetuse lektor
Riina Vään, õigusõpetuse lektor erakogu
Töötaja on enne rasedus- ja sünnituspuhkust viidud üle kergemale tööle ning saab selle tõttu väiksemat töötasu (ülejäänud summa hüvitab haigekassa). Peale kergemat tööd jääb töötaja rasedus- ja sünnituspuhkusele 140-ks päevaks. Tööleping lõpetatakse rasedus- ja sünnituspuhkuse viimasel päeval. Kuidas arvestatakse puhkusekompensatsioon? Kas keskmine tasu arvestatakse kergemale tööle üleviimisel teenitud töötasu järgi? Sel juhul ju töötaja kaotab päris palju.

Vastab Riina Vään, õigusõpetuse lektor

Sellist konkreetset olukorda ei olegi varem kuulnud, kuid lähtuda tuleks põhimõttest, et teha tuleks selliselt, kuidas töötajale kasulikum.

Kasutamata puhkusetasu hüvitamisel tuleb lähtuda Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määrusest „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord”.

Selle määruse  § 2 lõike 2 järgi arvutatakse keskmine töötasu arvutamise vajaduse

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Vormista tellimus!

Raamatupidamisuudiste tellimus sisaldab:

  • Reklaamivaba paberajakirja
  • Ligipääsu "Meistri eri" artiklitele
  • E-arvete koostajat
  • Elektroonilisel kujul trükiajakirja
  • E-konsultatsioone
  • Blankette ja dokumentide näidiseid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes